fbpx

Lastekaitsepäev Lembitu pargis

01.06.2023 - 16:00

Tasuta

Neljapäeva, 1. juuni õhtupoolikul kell 16-19 toimub Paides Lembitu pargis suur traditsiooniline lastekaitsepäeva tähistamise üritus. Paide Linnavalitsuse, Paide Muusika- ja Teatrimaja ning enam kui kahekümne kohaliku asutuse koostöös sündiva ürituse alal toimuv on kõigile osalejatele tasuta.
 
Paide Linnavalitsus ja üks selle allasutustest, Paide Muusika- ja Teatrimaja, on vägeva perepäeva korraldamisega vähemal või rohkem määral tegelenud juba aasta aega. Nimelt hakati selle aasta suurima lasteürituse peale mõtlema pärast 2022. aasta lastekaitsepäeva, et korraldajate tähelepanekud ja osavõtjatelt laekuv tagasiside meelest ei läheks. Kevade alguses pandi ühiselt esimesed plaanid paberile ning hakati koostööpartnereid otsima.
 
“Mul on väga hea meel, et sel aastal teeme koostööd enam kui 20 valdavalt kohaliku asutusega,” leiab Paide Linnavalitsuse abilinnapea Piret Moora, kelle õlgadel on muuhulgas linna haridus-, noorsootöö- ja kultuurivaldkonna eestvedamine. Tasuta perepäeva peakorraldaja, linnavalitsuse kultuuri-, spordi- ja noorsootööspetsialist Anu Puusepp rääkis, et kevadel kutsuti ühise laua taha linna allasutuste, kohalike spordiklubide ja mittetulundusühingute ning Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti, Kaitseliidu ja Naiskodukaitse piirkondlikud esindajad. “Ühise arutelu käigus pandi paika, et kogu Lembitu pargis toimuv saab olema tasuta,” sõnas Puusepp. “Nii ei pea sel õhtupoolikul ükski lapsevanem ega laps raha pärast muretsema. Lisaks otsustasime ühiselt eelmise aasta tagasisidest tulenevalt pikendada ürituse toimumisaega ühe tunni võrra.”
 
Batuudialal saab sel aastal möllata neljal erineval batuudil, loomaalal saavad soovijad aga sõita poni või väiksemat kasvu hobusega ja tutvuda armsate taluloomadega. Kõik on oodatud Kaitseliidu ja Naiskodukaitse alale sööma maitsvat suppi ja pannkoogialalt saab magustoiduks südamega tehtud pannkooke.
Politseialal tutvustatakse erinevaid politseitöös kasutatavaid sõidukeid, demonstreeritakse politseikoera ja koerajuhi koostööd, antakse lahendamiseks erinevaid põnevaid ülesandeid ja õpetatakse, kuidas käib sõrmejälje võtmine. Paide päästekomando vägeva põhiautoga, julge meeskonnaga ning päästja elukutsega saavad huvilised tutvuda päästealal.
 
Ehtsat keskaegse rüütli rüüd saab selga proovida ning erinevate ajastute mänge mängida Wittensteini tegevusmuuseumi ajarännu alal. Liikumisalal viivad kogu ürituse vältel läbi toredaid mänge ja tegevusi Paide Linnameeskond, Paide Korvpalliklubi Seitse (KK7), Paide Võrkpalliklubi, JJ Street, Paide Taipoksi Klubi ja Sihtasutus Paide Spordikeskus. Paide Kunstikooli eestvedamisel saab kunstialal kätt harjutada läbi klaasi maalimisega, samuti tehakse näomaalinguid. Mudilaste alale on kõik mudilased oodatud tutvust tegema robootika huvitava maailmaga, meisterdama magneteid ja läbima takistusrada, Hammerbecki alal saab teha käsitööd ja mängida toredaid lauamänge ning noortealale on plaanitud mängulised tegevused Paide Avatud Noortekeskuse noortega.
 
Lastekaitsepäeva üritusel on sel aastal esmakordselt lisaks lastele ja noortele rohkem põnevust ka isadel-emadel. Nimelt on motoalal koostöös mittetulundusühinguga Järvamaa Car Meeting (JCM) võimsate ja pilkupüüdvate autode ja tsiklite väljapanek. Kogu ürituse vältel lahutavad meelt muuhulgas Paide andekad noored tantsijad ja lauljad, toimub lõbus maskottide võidujooks ehk (MAS)KOTIJOOKS ning sarnaselt eelmise aasta sündmusele saavad erinevatest tegevustest osa võtvad lapsed ja noored koguda spetsiaalsele jäätisebingo kaardile templeid, et see ruudustiku täitudes tasuta jäätise vastu vahetada.

< TAGASI