fbpx

Järvamaa laulu- ja tantsupidu 2023 “Hingesugulane”

28.05.2023 - 16:00

Osta pilet

Järvamaa laulu – ja tantsupidu „Hingesugulane“ puudutab meist igaüht.
 
2023. aasta Järvamaa laulu – ja tantsupidu kannab endas teemat „Hingesugulane“ ja saab taas üle pika aja toimuma kahe eraldi kontserdina. Läbi kahe kontserdi soovivad idee autorid panna nii osaleja kui ka vaataja mõtlema nii meie elus olulist rolli omanud kui ka kindlasti Järvamaad puudutanud ja Järvamaale palju andnud inimeste peale. Räägime loo meid ümbritseva märkamisest ja väärtustamisest.
 
Järvamaa laulu- ja tantsupeo “Hingesugulane” suuremaks eesmärgiks on tuua kokku täna Järvamaal tegutsevad kollektiivid ning Järvamaal tegutsenud, Järvamaad puudutanud ja siia oma jälje jätnud kollektiivide juhendajad koos oma tänaste kollektiividega olenemata sellest, kuhu kedagi elutee kandnud on. Mäletamine ja märkamine on olulised märksõnad, mis puudutavad meist igaüht ning millele meist igaüks annab omapoolse sisu.
 
Järvamaa laulu – ja tantsupidu toimub 28. mail 2023 aastal tantsupeo kontserdiga Paide Hammerbecki Põhikooli staadionil ja laulupeo kontserdiga Paide Vallimäel. Kahte kontserti ühendab ühine rongkäik ühest peopaigast teise.
 
Tantsupeo kontsert räägib loo noore inimese sirgumisest Järvamaal, muredest ja rõõmudest tema teekonnal ning kohtumisest erinevate hingesugulastega. Laulupeo kontsert aga keskendub Järvamaa kui Südamaa eripärale, looduse ilule, imelisele tundele, mida koged läbides Järvamaa erinevaid paiku ning inimestele, kes on tänaseni Järvamaa hingesugulased.
 
Peole on oodatud ka endiste Järvamaa laulu – ja tantsurühmade juhendajad oma kollektiividega, keda elutee on viinud Eestimaa teistesse paikadesse või kes peale õppima asumist on rajanud oma elu väljapoole Järvamaad. Ootame kõiki järvakaid koju.
 
„Me kõik oleme hingesugulased – sõber hingesugulane, elumuutev hingesugulane, armastaja hingesugulane, võõras hingesugulane, jumalik hingesugulane. Keegi ei saa minna läbi elu vaid üksi, ikka ja jälle kohtad oma eluteel neid, kelle mõtteviis, käitumine või elu väärtushinnangud mõjutavad sinu valikuid ja edasist eluteed. Hingesugulastega oleme veetnud palju elusid ja saanud läbi nende elude erinevaid kogemusi.”
 
KAVA:
16.00 tantsupidu kesklinna staadionil
17.45 rongkäik Pärnu tänavalt Vallimäele
18.30 laulupidu Vallimäel
 
Idee autorid ja pealavastajad: Marika Kuusik ja Kätlin Merisalu
 
Koduleht, info ja kontaktid: www.jarvamaapidu.ee

< TAGASI