fbpx

Fotonäitus “PAMT35”

31.01.2023 - 31.05.2023

Paide Muusika- ja Teatrimaja fuajee ja jalutuskoridorid

Tasuta

Avatud Galerii fotonäitus „PAMT35“ vaatab tagasi Paide Muusika- ja Teatrimaja saamisloole ja tegutsemisaastatele.

Näitusel on koha leidnud kohalike fotograafide jäädvustused nii maja rajamisest kui eredamatest hetkedest läbi 35 aasta. Näituse avamine toimub teisipäeval, 31. jaanuaril kell 17.

PAMTi vestibüüli ja jalutuskoridori seintel on väljas 20 vanemat ja uuemat fotot, mis jõudsid näitusele avaliku fotokorje kaudu. Näituse kuraatorid Mari-Lill ja Meelis Pihtje tegid seejärel valiku, lähtudes soovist anda näitusega ülevaade maja rikkalikust ajaloost.

Fotode autorid on Olev Kenk, Dmitri Kotjuh, Ingmar Muusikus, Jan Vutt ja Märt Lõhmus. Samuti on väljas Eesti Arhitektuurimuuseumi materjalid maja algsetest ja tänasest muutunud ruumidest nagu kohvik ja peeglisaal. Iga foto juures on QR-koodi kaudu võimalik kuulata fotoga seotud muusikalist kujundust.

Lisaks fotonäitusele on vestibüüli keskele musta telki rajatud meenutuste tuba, kus saab näha pea kõiki fotokorjesse jõudnud jäädvustusi. Digitaalset fotonäitust on plaanis kuraatoritel jooksvalt täiendada. Selleks tuleb saata oma foto aadressile info@pamt.ee.

Näitus, mis on kingituseks eelmise aasta lõpus 35. sünnipäeva tähistanud Paide Muusika- ja Teatrimajale, jääb avatuks 31. maini 2023.

Näitust saab külastada tööpäeviti kell 8-17 (sisenemine valvelaua ukse kaudu) ning majas toimuvate sündmuste ajal.

Näituse korraldamist toetas Eesti Kultuurkapital.

< TAGASI