fbpx

Avatud Galerii: “Piiripealsed helid” Anneli Ivaste fotonäitus

06.05.2024 -

30.06.2024 -

Tasuta

Avatud Galeriis eksponeeritakse Anneli Ivaste fotonäitust “Piiripealsed helid”,
mis kujutab muusikateose valmimise erinevaid etappe – helilooja loomeprotsessi ja muusikute tööd teosega proovisaalis.
 
Näituse korraldaja on Eesti Filharmoonia Kammerkoor, toetaja Kultuurkapital. Näitus on avatud 06.05-30.06.2024
 
Fotoseeriad on inspireeritud helilooja Tõnu Kõrvitsa loomingust ning eelkõige tema triloogiast „Lageda laulud“, „Sina oled valgus ja hommik“ ja „Tiibade hääl“, mille tekstide tõlk ja autor on Doris Kareva.
Teosed on loodud Eesti Filharmoonia Kammerkoorile, Tallinna Kammerorkestrile ja dirigent Risto Joostile.
 
Fotode autorit Anneli Ivastet huvitavad loomingulised protsessid ja teekond, kuidas jõuab muusika publikuni ning mis võimalused on selle visuaalseks kujutamiseks. „Muusika on loomulik osa meie elust, kuid igapäevaselt ei mõtle me sellele, kuidas see meieni jõuab,“ ütleb Anneli Ivaste. „Muusika sünnib loomingulises protsessis, millele on iseloomulik otsimine ja kompamine, kus mõtted ei ole veel päris selged ja helid pole kuuldavad. Püüdsingi tajuda seda atmosfääri ning neid piiripealseid hetki, kui idee on veel õhus ja noot paberil muutumises. Ka proovisaalis toimub pidev katsetamine, kui muusikud tõlgivad noodikirja partituuris ja teevad muusika kõigi jaoks kuuldavaks.“
 
Anneli Ivaste töötab Eesti Filharmoonia Kammerkooris kommunikatsioonijuhi-toimetajana. „Piiripealsed helid“ on tema kolmas fotonäitus, mis on ajendatud kammerkoori tegevusest. Sellele on eelnenud „Peaproov“ galeriis Positiiv ning „Hääleruumid“ Narva Kolledžis ja Viljandi Pärimusmuusika Aidas.
Näitust „Piiripealsed helid“ on varem eksponeeritud Pärnu Endla teatris, Tallinna Kloostri Aidas, Tartu Ülikooli raamatukogus ja Rakvere teatris. Lisaks on tema töid kaasatud erinevatel grupinäitustel ArtDepoo galeriis, Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses ja mujal.

< TAGASI