fbpx

Eesti Jazzliit: Weekend Guitar trio 30

Posted on: oktoober 3rd, 2023 by Marilyn Jürioja

Lisainfo tulekul!
 
 
 
Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
 
Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Muusikapäeva hommikutervitus: Eesti Kunstiakadeemia Kammerkoor

Posted on: september 27th, 2023 by Marilyn Jürioja

Muusikapäeva hommikutervitus Paide Keskväljakul kell 9:30.
 
Esineb Eesti Kunstiakadeemia Kammerkoor
 
Dirigendid Kristel Marand ja Annely Leinberg

PAIDE TEATER: KOGUPERELAVASTUS „ILUS ILM“

Posted on: september 22nd, 2023 by Marilyn Jürioja

Koguperelavastus talvest, seiklustest ja ilmast meie ümber
 
Lumi katab vaikselt maad, puhtalt ja vaikselt, muutes ümbruskonna helendavaks ja pehmeks. Jääkristallid puulehtedel ja akendel loovad kordumatuid mustreid, mis sätendavad päikesevalguses. Kõik on justkui võimalik, sest meie ümber on talvine muinasjutumaa.
Aga mis siis juhtub, kui see kõik äkki kaob? Kui lapsepõlvemälestused ei sisalda enam lumeingleid ega kelgutamist. Kes vastutab selle eest, kui maailm muutub? Ja kes saaks veel midagi päästa? Talvine koguperelavastus loob võimaluse lastel kaasa mõelda neile olulistel teemadel.

 
Paide Teater toob välja Väätsa mõisas oma tänavuse esimese koguperelavastuse, mis sobib nii lastele kui lapsemeelsetele. Detsembris on võimalus külastada ka Väätsa vaateaknaid.
 
Näitlejad MARIANN TAMMARU / MARK ERIK SAVI (Theatrum) / KARL EDGAR TAMMI
 
lavastaja MARILIIS PETERSON
autor SIRET CAMPBELL
helilooja MADIS MUUL
kunstnikud MADLI LIIVA JA BIRGIT PIKKOR
ligipääsetavuse konsultant PIRET AUS
produtsent TRIIN KORDEMETS
tehnik SULEV LIIVA
helitehnik KENN-EERIK KANNIKE
kujundus MEELIS PIHTJE
 
Ettevõtetel ja gruppidel on võimalik siduda lavastus ka oma jõulupidudega.
 

Etenduse kestvus 1 tund ja 30 minutit. Etenduse käigus on lastel võimalik osa saada ka talvemaailmast.
Ligipääsetavuse kohta info tulekul.
 

https://paideteater.ee/

Õudus “Vaimude väljaajaja: Usklik”

Posted on: september 21st, 2023 by Triin Randväli

The Exorcist: Believer (2023)
Žanr: õudus
Filmi pikkus: 2 h 1 min
Vanusepiirang: alla 14 a. keelatud
 
Filmi originaalkeel/language/язык:
🇬🇧 ENG
 
Subtiitrid/subtitles/субтитра:
🇪🇪 EST
🇷🇺 RU
 
FILMI KIRJELDUS
 
50 aasta eest jõudis ekraanile üks kinoajaloo hirmutavamaid õudusfilme, “Vaimude väljaajaja”, mis on poole sajandi jooksul šokeerinud vaatajaid kogu maailmas. Nüüd algab uus peatükk…
 
Alates ajast, mil fotograaf Victor FIelding (Leslie Odom Jr) tosina aasta eest oma naise kaotas, on mehe elu mõtteks olnud nende tütar Angela (Lidya Jewett), keda ta tahab kaitsta kõigi maailma hädade ja probleemide eest. Ent saabub päev, mil Angela ja tema sõbranna Katherine (Olivia Marcum) lähevad pärast kooli metsa ja kaovad jäljetult. Kui tüdrukud kolm päeva hiljem naasevad, ei mäleta nad midagi nendega juhtunust. See käivitab sündmusteahela, mis sunnib Victorit seisma silmitsi ülima kurjusega. Meeleheitel mees otsib üles ainsa inimese, kes kunagi varem midagi sellist näinud, Chris MacNeili (Ellen Burstyn).
 
Jahmatav õudusfilm “Vaimude väljaajaja: Usklik” on järjeks 1973. aastal ajalugu teinud teosele, mis kandideeris 10 Oscarile, olles ühtlasi esimene õudusfilm, mis nomineeritud parima filmi Oscarile. Osades Leslie Odom Jr (“Mõrv Idaekspressis”), Oscari-võitja Ellen Burstyn (“Vaimude väljaajaja”), Lidya Jewett (“Good Girls”), uustulnuk Olivia Marcum, Ann Dowd (“The Handmaid’s Tale”, “Pärilik”), Jennifer Nettles (“The Righteous Gemstones”), Norbert Leo Butz (“Bloodline”), Raphael Sbarge (“Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story”) ja teised. Hiljuti lahkunud meisterlavastaja William Friedkini pärandit kannab edasi David Gordon Green (“Halloween”), kes on ise ka filmi kaasstsenaristiks. Filmi tootjaks on õudusmaailma kroonimata kuningas Jason Blum (“Must telefon”, “Patupuhastus”, “M3GAN”, “Astraal” jpm).
 
Imdb
 

Animatsioon “Canterville´i lossi vaim”

Posted on: september 21st, 2023 by Triin Randväli

The Canterville Ghost (2023)
Žanr: komöödia, animatsioon
Filmi pikkus: 1h 29 min
Vanusepiirang: kogupere
 
Filmi keel/language/язык:
🇪🇪 EST
 
FILMI KIRJELDUS
 
Salapärane, lõbus, naeruväärne ja sugugi mitte hirmuäratav animakomöödia nii väikestele kui suurtele. See on lugu kummitusest, kelle lugu on pärit Oscar Wilde’i klassikalisest kirjandusteosest “Canterville’i lossi vaim”.
 
Kummitus sir Simon de Canterville on juba 300 aastat oma lossis elanud ja talle väga meeldib seal. Sir Canterville’i lõbustab lossi vahetevahel sattuvate külaliste kiire lahkumine, kui nad teda kohtavad. Kuid ühel päeval kolib vanasse lossi Otise perekond ja see seltskond on vanale vaimule šokk! Uued lossiomanikud ei karda kummitusjutte, nad peavad neid… natuke vanamoelisteks. Ükskõik, kui õudseid lugusid Sir Canterville välja mõtleb, meeldivad need perekonnale väga. Vana kummitus tiirutab oma lossis ringi, hoides peast kinni! Kuidas on see võimalik?! Otiste vembumeestest poisid, kaksikud Kent ja Louis, hirmutavad hoopis teda ennast! Ja saadiku naine, proua Lucretia, soovitab sööril oma kolisevad ketid õlitada, sest selle müra sees on võimatu uinuda!
 
Sir Canterville on asja pärast väga mures. Kui asjad nii jätkuvad, kaotab ta igaveseks maine kõige hirmsama kummitusena! Ootamatult aga sõbruneb Sir Canterville pere noordaami Virginia’ga. Võluv kummitus räägib talle oma uskumatu eluloo ja siis algavad tõelised seiklused, mis on täis põnevaid üllatusi. Sukelduge kummituste salapärasesse ellu, avastage Oscar Wilde’i imelise ja müstilise teose maailm.
 
DUBLEERINUD: Orbital Vox Stuudiod. Produtsent Uku Toomet, tõlkija Toomas Karik, dublaažirežissöör Andres Nõlvak, näitlejad Toomas Krall, Merli Hirbaum, Mikk Jürjens, Piret Viisimaa, Stefan Hein, Mihkel Toomet, Jette Karmin, Mihkel Tikerpalu.
 
Imdb
 

Eesti dokumentaal “Päikeseaeg”

Posted on: september 21st, 2023 by Triin Randväli

Päikeseaeg (2023)
Žanr: inimene, loodus, kogupere
Filmi pikkus: 1h 5 min
Vanusepiirang: kogupere
 
Filmi originaalkeel/language/язык:
🇪🇪 EST
 
Subtiitrid/subtitles/субтитра:

 
FILMI KIRJELDUS
 
Looduse lõputus ringkäigus on kõigil oma ülesanne – taimedel, seentel, putukatel ja loomadel… Nad leiavad alati oma tasakaalu, rütmi ja kooskõla.
 
Seitsme aasta jooksul filmilindile üles võetud film viib meid Eesti kodudesse, kus elatakse eemal maailma kaosest, looduse poolt etteantud rütmis. Aga inimliku loovuse südames on alati peidus üks pisike vastuhakk, mis ei
taha järgida seda, mis on meile ette kirjutatud.
 
Dokumentaalfilm “Päikeseaeg” loob vaatajale ruumi, kus on hea mõelda ja tunda, mida annab inimesele kontakt loodusega ja mis võiks juhtuda, kui see kaob.
 
Liis Nimiku täispika dokumentaalfIlmi režiidebüüt “Päikeseaeg” esilinastus 2023 aastal mainekal Visions du Réel festivalil, millele järgnes Põhja-Ameerika esilinastus HotDocsil.
 
REŽISSÖÖRI BIO- JA FILMOGRAAFIA
 
Liis Nimik on Eesti filmimaastikul tegutsev dokumentalist, filmimonteerija ja produtsent. Tema tuntumad tööd
montaažirežissöörina on Veiko Õunpuu mängufilmid “Free Range”,”Roukli”, Martti Helde, “Risttuules” ja Lauri Lagle
“Portugal” ning produtsent-toimetajana Eeva Mägi dokumentaalfilmid “Lembri Uudu”,”Süda Sõrve Sääres”, Miguel Llanso “Jeesus juhatab sind kiirteele” ning Carlos E. Lesmese”Üht kaotust igavesti kandsin”, mis võitis 2021 EFTAl parima
dokumentaalVlmi auhinna.
 
Tema täispika dokumentaalfilmi režiidebüüt “Päikeseaeg” esilinastus 2023 aastal mainekal Visions du Réel festivalil, millele järgnes Põhja-Ameerika esilinastus HotDocsil.
 
Liis õpetab BFMi Erasmus Munduse magistrikursusel Kinoeyes täispika mängufilmi montaaži, bakalaureuses montaažikunsti ja uurib nooremteadurina filmimontaaži ja juhuse omavahelisi seoseid. Samuti teeb ta kaastööd Soome-Ugri Filmifondiga, nii õppejõu kui aktivistina ning arendab oma filmitootmisfirmat Klara Films.
 

Eesti seiklus “Tähtsad ninad”

Posted on: september 21st, 2023 by Triin Randväli

Tähtsad ninad (2022)
Žanr: märul, seiklus, kogupere
Filmi pikkus: 1h 30 min
Vanusepiirang: kogupere
 
Filmi originaalkeel/language/язык:
🇪🇪 EST
 
Subtiitrid/subtitles/субтитра:
🇷🇺 RU
🇬🇧 ENG
 
FILMI KIRJELDUS
 
13-aastased Oliver ja Sass meisterdavad tööõpetuse tunnis ninakujulise prillihoidja, mis äratab ootamatult salapärase suurinvestori huvi. Samal ajal näeb Oliveri hiljuti koondatud isa vaeva, et leida uus ametikoht. Poisid on iseseisvaks äriajamiseks aga liiga noored ning nii tekibki Oliveril plaan, kuidas kaks kärbest ühe hoobiga tabada – nad palkavad oma firmat juhtima Oliveri isa ning päästavad seeläbi ka vanemate karile sõitnud abielu!
 
Konks on aga selles, et Oliveri isa ei tea, et töötab oma poja ja tolle sõbra Sassi heaks. Algab hoogne topeltmäng, mis eskaleerub, kui poisid saavad teada, mis on salapärasel investoril tegelikult plaanis.
 
Režissöör Ingomar Vihmari sõnul jutustab uus kodumaine koguperekomöödia „Tähtsad ninad“ laste ja vanemate suhetest kaasaegse ja värske nurga alt, esitades küsimuse, mida on ühel perekonnal tarvis õnnelik olemiseks. Filmi käigus segunevad ja muutuvad rollid – näeme täiskasvanuna käituvaid lapsi ja lastena käituvaid vanemaid. Peaosatäitjatest poisid Oliver ja Sass tulevad välja geniaalse plaaniga asutada iduettevõte ja päästa selle abil oma pere nii majanduslikest raskustest kui ka omavahelistest pingetest.
 
Filmis löövad kaasa tuntud näitlejad Mattias Naan, Saara Pius, Mait Malmsten, Priit Loog, Lauri Nebel, Taavi Teplenkov, Kleer Maibaum, Janek Joost, Piret Simson jpt. Peaosatäitjatest lapsi mängivad Ruben Tolk ja Robert Alexander Peets. Lisaks näitlevad filmis Lumi Soomets, Elo-Mirt Oja, Nora Mia Pai, Albert Miina, Tanja Mihhailova-Saar, Sofia Mihhaljova, Nils Mattias Steinberg, Margo Mitt, Carita Vaikjärv, Erik Soasepp, Ahto Aaremäe, Kaido Palu, Age Ploom, Juta Killing, Erki-Martin Lepik, Tõnu Kapper, Erik Vent, Max Õispuu, Margus Roosipuu ja Kaarel Nõmmik.
 
Imdb
 

Animatsioon “Trollid pundis koos”

Posted on: september 21st, 2023 by Triin Randväli

Trolls Band Together (2023)
Žanr: komöödia, animatsioon, kogupere
Filmi pikkus: 1h 40 min
Vanusepiirang: kogupere
 
Filmi keel/language/язык:
🇪🇪 EST
 
FILMI KIRJELDUS
 
Printsess Popi ja Haru on olnud pikka aega sõbrad. Peaaegu sama pikalt on käinud nende vahel ettevaatlik flirt. Sellega on nüüd kõik, sest need kaks trolli on nüüd ametlikult paar!
 
Tunnetekeerises oma väljavalitut paremini tundma õppides saab Popi teada, et Haru minevik peidab suurt saladust. Nimelt kuulus ta minevikus… pööraselt populaarsesse poistebändi BroZone! See pole veel kõik, pealekauba olid ülejäänud bändiliikmed Haru vennad, kellest ta seni sõnakestki poetanud pole! BroZone lagunes siis, kui Haru oli alles trollitita, habras oksake, ning sellest ajast pole ta teisi enam näinud. Kui aga üks vendadest, Floyd, kahe kuulsusejanus, aga tõsise talendipuudega superstaarihakatise poolt röövitakse, asuvad Haru ja Popi ohtlikule ja emotsionaalsele teekonnale, et vennad taas kokku tuua. Sest vaid nii saaks nad päästa ühe omade seast saatusest, mis veel hullem kui kuulsuse kadumine!
 
“Trollid: Pundis koos” on uusim muusikast pakatav peatükk lustilisest animasaagast, mis algas juba aastal 2016 Sarnaselt mõlema eelmise peatükiga räägivad-laulavad tegelased sulaselges eesti keeles. Oma hääle andsid tegelastele Saara Pius (Popi), Rolf Roosalu (Haru), Hanna-Liina Võsa (Birgit), Koit Toome (Spruce), Andres Dvinjaninov, Laura Põldvere, Karl-Erik Tamme, Evelin Võigemast, Kalle Sepp, Mart Müürisepp, Siret Tuula, Elina Pähklimägi, Henry “Genka” Kõrvits, Andres Ots, Jarmo Reha, Jakko Maltis, Andero Ermel, Silver Laas, Liina Tennosaar ja paljud teised. Eestikeelne versioon valmis stuudios Film Audio. Tõlkija Mihkel Mõisnik, helirežissöör Tiina Andreas, laulude režissöör Jakko Maltis.
 
Imdb
 

Õudus “Saag X”

Posted on: september 21st, 2023 by Triin Randväli

Saw 10 (2023)
Žanr: draama, õudus, krimi
Filmi pikkus: 1 h 58 min
Vanusepiirang: alla 16 a. keelatud
 
Filmi originaalkeel/language/язык:
🇬🇧 ENG
 
Subtiitrid/subtitles/субтитра:
🇪🇪 EST
🇷🇺 RU
 
FILMI KIRJELDUS
 
John Kramer (Tobin Bell) on tagasi. Filmisarja “Saag” seni kõige häirivam osa räägib Jigsaw’ kõige isiklikumast mängust. Sündmused leiavad aset filmide “Saag” ja “Saag II” vahel, kui haige ja meeleheitel John reisib Mehhikosse riskantse ja eksperimentaalse meditsiinilise protseduuri jaoks, lootuses leida imeravim oma vähile. Ta avastab, et see kõik on pettus kõige haavatavamate inimeste tüssamiseks. Kurikuulus sarimõrvar leiab uue eesmärgi ja asub taas tööle, pöörates olukorra petturite jaoks ümber. Ta teeb seda endale omasel viisil, salakavalate, hullumeelsete ja leidlike lõksude abil.
 
Osatäitjad: Michael Beach, Tobin Bell jt. Režissöör Kevin Greutert.
 
Imdb
 

Animatsioon “Lustakad karud: kaotatud aare”

Posted on: september 21st, 2023 by Triin Randväli

Boonie Bears: Guardian Code (2023)
Žanr: animatsioon
Filmi pikkus: 1h 34 min
Vanusepiirang: kogupere
 
Filmi keel/language/язык:
🇪🇪 EST
 
FILMI KIRJELDUS
 
Aeg-ajalt Bramble meenutab suurele vennale Briarile, et äkki ema ikka tuleb nende juurde tagasi. Briar aga näinuna ema lahkumas, sellesse ei usu ning neil on ju kõik niigi hästi.
 
Kui Vic nad maskeeritult robotite messile viib, kohtuvad nad noore teadlase Charlotte’iga, kelle omanduses paistab olevat karupoiste ema kaelaehe. Püüdes selle kohta aru pärida, lendavad aga lagedale Kolakurjamid ja röövivad neiu. Üks röövlitest meenutab aga Bramble’le nende ema. Ei jää muud üle, kui asuda päästeretkele ning selgitada välja tõde.
 
Kas Lustakad karud on tõesti oma ema leidnud? Miks jättis ta oma lapsed maha? Kas Briar, Bramble ja Vick suudavad taas kord päästa päeva?
 
Imdb