fbpx

Fotonäitus “Valus vaadata”

Posted on: mai 31st, 2022 by Anete Sammler

Neljapäeval, 2. juunil kell 17 avatakse Avatud Galeriis keskkonna teemaline näitus “Valus vaadata”, kus esitletakse Paide laste ja noorte tehtud fotosid.
 
Näitusel on esindatud Paide linna fotokonkursi “Valus vaadata” parimad tööd. Konkursile laekus 24 fotot, neist 16 pääsesid näitusele. Näituse avamisel tunnustatakse publiku lemmikuks osutunud foto autorit ning kuulutatakse välja ka fotokonkursi võitja, keda premeeritakse elektritõukerattaga.
 
Avatud Galeriid saab külastada tööpäeviti kell 9-17. Palume siseneda valvelaua uksest. Näitus on avatud ka sündmuste toimumise ajal.
 
Näitus jääb avatuks 30. septembrini 2022.

Gerda Nurk ja Kaisa Maasik: “Sirgjoone kestev paindumine”

Posted on: mai 31st, 2022 by Anete Sammler

Kolmapäevast, 1. juunist 2022 on Avatud Galeriis kogetav Gerda Nurga ja Kaisa Maasiku heliinstallatsioon “Sirgjoone kestev paindumine”. Kunstnikud jälgivad näitusel sotsiaalsust kui eraldiseisvat ringlevat nähtust.
 
Kõrvaklappidest kostuva kuuldemängu keskmes on neli inimest, kelle teed otseselt või kaudselt ristuvad, rõhk on sealjuures üksteise maneeride teadvustamata ülevõtmisel. Fiktiivsetel karakteritel baseeruv lugu kulgeb läbi nihestatud korduse, jõudes lõpuga tagasi alguspunkti. Kord eristatavate isikute piirjooned ühinevad ning hargnevad siis taas omaette üksusteks.
 
 
Kaisa Maasik (1994) on Tallinnas tegutsev kunstnik ja kuraator. Maasiku jaoks on oluline koostöine tegutsemine, ta töötab nii koos kui üksi projektide kallal, mis võtavad ruumilisi mõõtmeid. Ta keskendub juhuslike inimeste tunnetele ja kogetule, püüdes nende lugu edasi anda läbi esemete või mälestuste.
 
Gerda Nurk (1996) tegeleb heli ja tekstiga. Kasutades vormina tihti stsenaariumit, loob ta stseene uurimaks korporatiivseid ja sotsiaalseid kehasid. Hetkel õpib ta Viini Kunstiakadeemias.
 
Häälnäitleja Liisa Saaremäel
Graafiline disain Henri Kutsar
 
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
 
Täname: Avo Tragel, DT Eesti Transport OÜ, Genno Nurk, Jan Teevet, John W. Fail, Karel Koplimets, Kristiina Kams, Marek Mäemets, Priit Kõiv, Sten Saarits.
 

Näituse avamispäeval, 1. juunil saab näitusega tutvuda kell 17-19.
Alates 2. juunist saab Avatud Galeriid külastada tööpäeviti kell 9-17. Palume siseneda valvelaua uksest. Näitus on avatud ka sündmuste toimumise ajal.
 
Näitus jääb avatuks 30. septembrini 2022.

Lastekaitsepäev Lembitu pargis

Posted on: mai 25th, 2022 by Anete Sammler

Ootame kõiki lapsi 1. juunil Lembitu parki lastekaitsepäeva tähistama!
Kavas õuemängud, meisterdamine, laulud-tantsud, töötoad, batuut, supp, pannkoogid, Maksimarketi jäätisemäng ja palju-palju muud toredat!

Tragikomöödia “Metsikud mehed”

Posted on: mai 23rd, 2022 by Triin Randväli

Vildmænd (2021)
Žanr: tragikomöödia
Filmi pikkus: 1 h 44 min
Vanusepiirang: alla 12 a. mittesoovitatav
 
Filmi originaalkeel/language/язык:
🇩🇰 DK
🇳🇴 NO
 
Subtiitrid/subtitles/субтитра:
🇪🇪 EST
🇷🇺 RU
 
FILMI KIRJELDUS
 
Keskeakriisis virelev Martin tahab olla jätkuvalt tõeline mees. Ta ei leia oma olukorrast muud väljapääsu, kui põgeneda pere juurest Norra mägedesse, et elada seal küti ja korilase kombel oma esivanemate moodi.
 
Taasärkavat maskuliinsust nautiva tänapäeva viikingi plaanid lööb segi kohtumine vigastatud uimastismugeldaja Musaga. Üheskoos politsei, konkurentide ja pere eest põgenevad mehed on nüüd ise saakloomad, kellele jahti peetakse.
 
Ohtralt absurdseid olukordi ja kurioosseid tegelaskujusid pakkuv linalugu toob meestele äratundmisrõõmuja on naistele õppematerjaliks.
 
IMDb
 

Kogupere animatsioon “Lightyear”

Posted on: mai 23rd, 2022 by Triin Randväli

Lightyear (2022)
Žanr: animatsioon, kogupere, seiklus
Filmi pikkus: 1 h 40 min
Vanusepiirang: lubatud kõigile
 
Filmi keel/language/язык:
🇪🇪 EST
 
FILMI KIRJELDUS
 
Kõik teavad “Leluloo”-saaga kartmatut kosmoserändurit Buzz Lightyeari, aga nüüd on aeg teha tutvust mehega, kes oli selle lelu inspiratsiooniallikaks. Hoogne ulmeseiklus “Lightyear” jälgib legendaarset astronauti läbi terve galaktika kulgeval tormakal teekonnal, abiks rühm algajaid kadette ning tema robotist kaaslane Sox.
 
Lavastajaks Pixari stuudio veteran Angus MacLane (“Kalatüdruk Dory”).
Eestikeelsele versioonile andsid oma hääle Mihkel Kabel (Buzz Lightyear), Karolin Jürise (Izzy), Kristjan Sarv (Mo), Andero Ermel (Sox), Eero Spriit (Zurg), Ülle Lichtfeldt (Darby), Sandra Uusberg (Alisha), Piret Hendrikson (IVAN), Lauri Liiv (Burnside) ja teised. Eestikeelne versioon valmis stuudios Orbital Vox. Dublaažirežissöör Margo Teder, helirežissöör Markku Tiidumaa, produtsent Mari Randmäe.
 
IMDb
 

Märul “Top Gun: Maverick”

Posted on: mai 23rd, 2022 by Triin Randväli

Top Gun: Maverick (2022)
Žanr: draama, märul
Filmi pikkus: 2 h 11 min
Vanusepiirang: alla 12 a. mittesoovitatav
 
Filmi originaalkeel/language/язык:
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧 ENG
 
Subtiitrid/subtitles/субтитра:
🇪🇪 EST
🇷🇺 RU
 
FILMI KIRJELDUS
 
Enam kui kolmkümmend aastat mereväe tipp-lendurina teeninud Pete “Maverick” Mitchell (Tom Cruise) on just seal, kuhu ta kuulub, pannes katselendurina päevast päeva proovile enda ja tehnika taluvuspiire ning vältides järjekindlalt edutamist, mis võtaks temalt tiivad ja tooks tööle maapinnale.
 
Vana sõbra admiral Tom “Iceman” Kazansky (Val Kilmer) soovitusel kutsutakse Maverick tagasi Top Guni lennukooli, et koolitada selle parimaid kasvandikke erimissiooniks, millesarnast ükski piloot näinudki pole. Noorte ja näljaste õhuässade seas on ka leitnant Bradley Bradshaw (Miles Teller), Mavericku hukkunud paarimehe Nick “Goose” Bradshaw’ poeg. Seistes silmitsi ebaselge tuleviku ning oma mineviku varjudega, peab Maverick saama jagu enda sügavaimatest hirmudest juhtides missiooni, mis võib nõuda ülimat ohverdust kõigilt, kes sellele valituks osutuvad.
 
35 aastat pärast seda, kui lavastaja Tony Scotti “Top Gun” temast superstaari tegi, naaseb Tom Cruise oma läbimurderolli juurde filmis “Top Gun: Maverick”.
Teistes osades Miles Teller (“Whiplash”), Oscari-võitja Jennifer Connelly (“Piinatud geenius”), Jon Hamm (“Mad Men”), Ed Harris (“Apollo 13”), Val Kilmer (“Top Gun”, “The Doors”) ja teised.
Lavastajaks Joseph Kosinski (“Oblivion”, “Tron: Legacy”). Üheks stsenaristiks on Oscari-võitja Christopher McQuarrie (“Tavalised kahtlusalused”, “Võimatu missioon” 5-7).
 
Filmis kõlava muusika autoriks kahekordne Oscari-võitja Hans Zimmer (“Düün”, “Gladiaator”), filmi tunnusloo “Hold My Hand” esitab Oscari-võitja Lady Gaga.
 
IMDb
 

Krimidraama “Kuues saladus”

Posted on: mai 23rd, 2022 by Triin Randväli

The Sixth Secret (2022)
Žanr: krimidraama
Filmi pikkus: 1 h 30 min
Vanusepiirang: alla 12 a. keelatud
 
Filmi originaalkeel/language/язык:
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧 ENG
 
Subtiitrid/subtitles/субтитра:
🇪🇪 EST
 
FILMI KIRJELDUS
 
PÖFFi publikupreemia laureaat!
 
Mart Sanderi neljas, esmakordselt rahvusvahelise näitlejate ansambliga sündinud täispikk mängufilm “Kuues saladus” on õudussugemetega krimilugu, mille kohta on öeldud, et see on “Agatha Christie stereoididel” – nii palju on selles ootamatuid pöördeid. Nagu kõik Sanderi filmid, on ka “Kuues saladus” tulvil süsimusta komöödiat, inimlikku alatust ja muidugi seksi.
 
Süngel ööl kohtuvad selgeltnägija juures kaksteist näiliselt võõrast inimest, kellele hiromant lubab veel enne keskööd paljastada kolm sünget saladust. Kuid tapvate saladuste võrk on märksa tihedam, kui selles mõistatuste labürindis ekslevad tegelased võiksid arvata.
 

Draama “Snaiper: Valge Ronk”

Posted on: mai 23rd, 2022 by Triin Randväli

Sniper. The White Raven (2022)
Žanr: draama, action
Filmi pikkus: 2 h 00 min
Vanusepiirang: alla 12 a. keelatud
 
Filmi originaalkeel/language/язык:
🇺🇦 UKR
 
Subtiitrid/subtitles/субтитра:
🇪🇪 EST
🇷🇺 RU
 
FILMI KIRJELDUS
 
Ukraina. 2014.
 
Matemaatikaõpetaja Mõkola (Pavlo Aldošõn) on ekstsentriline patsifist, keda tõmbab tagasi looduse rüppe ja kes soovib üle kõige olla inimkonnale kasulik. Oma lapseootel abikaasa Nastjaga (Marina Koškina) elavad nad Donetski regioonis oma maalapile ehitatud onnis ning ei saaks olla õnnelikumad.
 
Siis ühel päeval algab Donbassis sõda. Mõkola naiivsevõitu maailm variseb kokku, kui agressorid tapavad ta elu armastuse ning põletavad ta kodu maani maha. Mees ei suuda leida seletust ega õigustust taolisele julmusele ning teeb oma elus kannapöörde – kunagine veendunud patsifist asub õppima snaipriks, kus tema matemaatikaalased teadmised suureks eeliseks osutuvad. Samas ei tohi unustada, et kättemaksuiha viib sind üksnes teatud piirini, sealt edasi viivad sind juba omandatud oskused, kaine mõistus ja tahe võidelda kodumaa vabaduse eest. Ka siis, kui seda tehes tuleks ohverdada oma elu.
 
“Snaiper: Valge Ronk” on lähiajaloos asetleidnud sündmustel põhinev sõjadraama, mis on aastal 2022 paraku ajakohasem kui kunagi varem. Peaosades Pavlo Aldošõn, Marina Koškina, Andrei Mostrenko, Oleg Šulga ja teised. Lavastas Marian Bušan.
 
Filmitegijate sooviks on annetada nende osa filmi piletitulust Ukraina armee toetuseks.
 
IMDb
 

Komöödia “Hülgetiim”

Posted on: mai 23rd, 2022 by Triin Randväli

Seal Team (2021)
Žanr: komöödia, animatsioon, kogupere
Filmi pikkus: 1 h 41 min
Vanusepiirang: kogupere
 
Filmi keel/language/язык:
🇪🇪 EST
 
FILMI KIRJELDUS
 
Hüljeste saar on kõige paradiislikum koht maailmas! Seal elavad olendid on rahulikud, toredad, täis headust ning saare kolmeks tugisambaks on sõprus, rahu ja meelelahutus. Hüljeste mõnusat elu tumestavad ainult haid, kes millegipärast otsustasid, et just nemad on ümbritsevate vete peremehed.
 
Hülgepoisile nimega Quinn selline olukord aga absoluutselt ei meeldi! Ta on vapper ja alati valmis vaenlastele vastu hakkama, kuid üksi ta sellega hakkama ju ei saa. Seepärast on tal on vaja koguda sama julgetest hüljestest üksus ühe tõelise võitluse jaoks. Kuid paraku ei ole teiste hüljeste seas eriti palju sobivaid kandidaate. Quinnil tuleb kasutada kogu oma leidlikkust, et leida mõned vaprad hülged ja teha tavalistest rahumeelsetest liigikaaslastest karmid eriväelased.
 
Hülgetiim on suurepärane animatsioon kogu perele, mida tasub kindlasti vaadata koos lastega! See on uljas, huvitav ja õpetlik lugu!
 
IMDb
 

Märul “Põhjalane”

Posted on: mai 23rd, 2022 by Triin Randväli

The Northman (2022)
Žanr: draama, märul, seiklus
Filmi pikkus: 2 h 16 min
Vanusepiirang: alla 14 a. keelatud
 
Filmi originaalkeel/language/язык:
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧 ENG
 
Subtiitrid/subtitles/субтитра:
🇪🇪 EST
🇷🇺 RU
 
FILMI KIRJELDUS
 
Maksa isa eest kätte. Päästa ema. Tapa Fjölnir.
 
Need kolm lauset on saatnud lapsepõlvest saati noort kõrgest soost viikingit (Alexander Skarsgård), kel õnnestus vaevu pääseda päeval, mil ta isa mõrvati ning ema vangi langes. Ta ei unusta ega andesta…
 
“Põhjalane” on eepiline kättemaksusaaga, mille lavastajaks ja stsenaristiks Robert Eggers (“Nõid”, “Majakas”). Osades Alexander Skarsgård (“True Blood”), Oscari-võitja Nicole Kidman (“Tunnid”), Anya Taylor-Joy (“Eile öösel Sohos”), Claes Bang (“Ruut”), Ethan Hawke (“Treeningpäev”), Björk (“Tantsija pimeduses”), Willem Dafoe (“Majakas”, “Ämblikmees: Pole koduteed”) ja teised.
 
IMDb