fbpx

Esietendub PAIDE TEATRI lavastus: „Motivatsioonikoolitus – KUIDAS KAEVATA KRAAVI?“

Täna esietendub Tammsaare muuseumis Vargamäel Paide Teatri avahooaja neljas lavastus, mis kannab pealkirja „Motivatsioonikoolitus – KUIDAS KAEVATA KRAAVI?“. Lavastus on suunatud ennekõike gümnasistidele ning tõstatab küsimuse eesmärkide seadmisest. Motivatsioonikoolituse on lavastanud Jan Teevet. Tammsaare muuseumi rehe all astuvad publiku ette Paide Teatri näitlejad Ursel Tilk, Johannes Richard Sepping ning Joosep Uus. Lavastuse produtsent on Harri Ausmaa.

Lavastus „KUIDAS KAEVATA KRAAVI“ mõte sai alguse trupi küsimusest, kust tuleb motivatsioon ja kuhu ta siis jälle kaob, pahatihti enne, kui seatud eesmärk saavutatud? Lavastus on suunatud ennekõike gümnasistidele, põhikooli lõppu jõudnutele, kellel on tuttavad kohustusliku kirjanduse nimekirjad, lugemiskontrollid ja küsimus, miks ometi? Teater saatis lavastuse ettevalmistamiseks viide kooli küsimustiku Tammsaare ja tema teoste lugemise kohta ning sai tagasi 245 täidetud ankeeti. Ühe küsimusega uurisime, mis tunne tekib noorel, kui ta kohtab kohustusliku kirjanduse nimekirjas Tammsaare nime. Õpilastel oli lubatud valida mitu vastusevarianti ja nii sai selgeks, et 64,9% vastanuist tekitab Tammsaare nime nägemine uudishimu, ent 60% märkisid, et neis tekitab kõnealuse kirjaniku nimi hoopis hirmu, ärevust, paanikat või suisa meeleheidet. PAIDE TEATER usub, et pärast lavastuse „KUIDAS KAEVATA KRAAVI?“ vaatamist, ei tundu „Tõe ja õiguse“ või mõne teise Tammsaare teose lugemine enam sedavõrd hirmutav. Enamgi veel – lugemisest saab eesmärgistatud tegevus.

Lavastust mängitakse Tammsaare muuseumi rehe all juunikuu alguseni. Kõik kevadised etendused on kooligruppidele välja müüdud, kuid Vargamäe muuseum ning Paide Teater ootavad uusi grupibroneeringuid juba sügiseks ja järgmiseks kevadeks.

< TAGASI