fbpx

Läti tipp-pianist Andrejs Osokins esitab Paides Beethoveni tuntuimaid klaveriteoseid

13. novembril on Paide muusika- ja teatrimajas muusikaõhtu, mis pühendatud helilooja Ludwig van Beethoveni 250ndale sünniaastapäevale. Beethoveni kauneimad klaverisonaate esitab Läti praeguse aja üks tunnustatumaid kontsertpianiste Andrejs Osokins. Beethoveni elust ja loomingust kõneleb Klassikaraadio toimetaja Lisete Velt.

Andrejs Osokins (35) on sündinud Riias pianistist isa perre. Ka Osokinsi vend on pianist. Klaveriõpinguid alustas ta 5-aastaselt ning esimese soolokontserdi andis 14-aastaselt. Ta on võitnud mitmeid rahvusvahelisi konkursse Iisraelis, Belgias, Saksamaal ja Prantsusmaal. Osokins on õppinud mainekas Kuninglikus Muusikaakadeemias Inglismaal. 2015. aastal alustasid vennad Osokinsid ning nende isa populaarset Osokinsite Dünastia muusikaprojekti, mille raames anti kontserte täissaalidele üle Läti.

Kriitikute hinnangul on tegemist laitmatult stiilse pianistiga. Lisaks Beethoveni loomingule esitab Osokins Paides ka Mozarti, Chopini, Schumanni ja Rachmaninovi teoseid. Muusik mängib ka Beethoveni klaverisonaatidest enim tuntud sonaati number 14, mida tuntakse nime “Kuupaistesonaat” all.

Kontserdi toob Paidesse Uus Kontsert.

Paide kontserdi info ja piletid

< TAGASI