fbpx

Arvamusfestival ootab soovitusi ja osalemissoove kultuuriprogrammi koostamiseks

Paide muusika- ja teatrimaja, mis kureerib ka tänavu Arvamusfestivali kultuuriprogrammi, kutsub üles jagama soovitusi, mida võiks tänavune festivali kultuuriprogramm pakkuda. Samuti oodatakse ettepanekuid loovisikutelt, kes ise sooviksid kultuuriprogrammis üles astuda. Ettepanekuid saab esitada 31. märtsini.

Festivali eestvedaja Kaspar Tammisti sõnul on kultuuriprogrammi roll festivalil väga suur. „Soovime igal aastal kultuurile üha suuremat tähelepanu pöörata. Ühtpidi on programmil meelelahutuslik külg, kuid lisaks saab läbi selle ka arvamust avaldada. Olgu selleks väljenduseks siis kunst, muusika, teater, tants. Seetõttu ootame kultuuriprogrammi kokkupanemiseks ideid ka loovinimestelt, kes sooviksid oma teose kaudu midagi öelda.“
Kultuuriprogrammi kuraatori Mariliis Petersoni sõnul peaks programm silmad särama panema kõigil külastajatel. „Soovime kokku panna põneva ja mitmekülgse kava, mis oleks nauditav ja mõtlemapanev. Ideid võib pakkuda erinevatest kultuurivaldkondadest, näiteks nii muusikat, filme, teatrit, näituseid, installatsioone kui ka kirjasõna ja tänavatantsu.“

Ideedele kriteeriumeid seatud pole. „Ma ütleks, et saatke meile oma kõige pöörasemad ideed. Muidugi oluline on see, et seda oleks võimalik päriselt ära teha,“ lisas Peterson.
Ettepanekuid ja osalemissoove saab saata e-posti aadressile mariliis.peterson@arvamusfestival.ee.

Äsja lõppes ka festivali ideekorje, kuhu laekus üle 200 ettepaneku. Tänavu toimub festival üheksandat korda ning fookuses on teemad, millest Eestis liiga vähe räägitakse. „Praegu toimetame sellel suunal, et festival toimub piiranguteta ehk tarasid ette ei pane ning laieneme Vallimäelt taas Keskväljakule. Vajadusel suudame eelmise aasta kogemusele toetudes kiiresti kohaneda, ümber orienteeruda ning kehtivaid piiranguid järgida,“ märkis Kaspar Tammist.

Arvamusfestival toimub Paides 13.-14. augustil.

Foto: arvamusfestival.ee

< TAGASI