fbpx

Ans. Andur annab Paide “kuldi” bändiruumist veebikontserdi

Laupäeval, 23. mail algusega kell 21 annab ansambel Ans. Andur Paide Muusika- ja Teatrimaja bändiruumist veebikontserdi, et jätta sümboolselt senise proovitegemise kohaga hüvasti – suvise PAMTi keldriruumide remondi käigus kolib proovisaal uude kohta.

“See ruum, hüüdnimega “kuldi stuts” on olnud Ans. Anduri kodu algusest peale ehk 2002. aastast saati. See saab olema meie viimane võimalus seal lärmata,” kirjutab bänd oma esinemise tagamaadest.

Kontserdi nimi “Õhtuks koju” tuleb Anduri samanimelisest loost. “See ruum on ka nagu meie kodu olnud ning ka vaatajad on enamasti kodudes,” selgitas bändi laulja ja kitarrist Madis Aesma. “Kui vahepeal tegime proove mujal stuudiotes, siis viimased viis aastat oleme taas Paides harjutanud. Kuldi bändiruumiga seostuvad mul ennekõike ikka pikad prooviõhtud.”

Muusika- ja teatrimaja direktori Martha-Beryl Graubergi sõnul on bändiruumi kolimine üks osa PAMTi keldri uuenduskuurist. “Oleme maja remondiga samm-sammult jõudnud lähemale kultuuri alustalade ehk keldrini ning soov on see uueks hooajaks korda saada. Prooviruum jääb ikka keldrisse, aga see liigub koridori teise tiiba. Sinna asemele tuleb uus tantsuklass, mida ei ole võimalik mujale rajada hoonet toetavate tugitalade tõttu. Uue bändiruumi tegemisel pean nõu muusikutega, kes meie juures seni proovi on tegemas käinud. Oluline on, et see oleks helikindel ning piisavalt paljude pistikutega. Samuti otsime lahendust, kuidas bändid oma tehnikat saaksid mugavalt hoiustada,” rääkis Grauberg.

Ka temal endal on bändiruumiga omad mälestused. “Minu jaoks on bändiruum alati olnud üks selle maja salapärasemaid paiku oma vanade plakatite, instrumentide ja aega jooksul seintele tekkinud kunstiteostega. Omal ajal sai seal tütarlasteansambliga salvestatud omajagu laule ning vanade salvestuste kuulamine toob alati meelde häid mälestusi. Põgusalt proovisime seal ka ise üht bändi teha, aga sellest ei saanud asja. Olen alati muusikutele alt üles vaadanud, sest nemad oskavad midagi, milleni mina ei küündi. Mul on väga hea meel, et bändid läbi aegade siin ikka on proovi tegemas käinud ja loodan, et see jääb nii ka pärast uue ruumi sündi,” lisas ta. “Seepärast pidasingi vajalikuks proovisaali ühe ajastu lõppu ühe hea kontserdiga tähistada ning käisin selle mõtte välja Ans. Andurile. Mu suureks rõõmuks tulid nad mõttega kaasa ning nüüd ootan põnevusega 23. maid.”

Muusika- ja teatrimaja bändiruum on olnud koduks lisaks Ans. Andurile ka teistele Paide kollektiividele – seal on proove teinud läbi kolme aastakümne näiteks Paradoks, Closer, Vint, Rock Grupp ning hetkel ka Vertigo.

Ans. Andruri kontsert “Õhtuks koju” PAMTi bändiruumist tuleb koostöös Ö Stuudioga, mis hoolitseb heli ja pildi edastamise eest.

Live-ülekandest saab osa facebooki vahendusel alates kella 20.30.

 

< TAGASI