fbpx

6. Hooviteatrite Festivalil näeb sellel aastal 14 lavastust!

Kuuendat korda toimuvale Hooviteatrite Festivalile registreerus esialgu 16 huviteatrit kõikjalt üle Eesti. Mõned teatrid plaanivad välja tulla mitme lavastusega. Sellel korral toimub festival kahel päeval 08.-09. juuni Paides (mitte ainult linnas sees, vaid ka lähedalasuvates külades).
 
Paide linna hoovidesse jõuame laupäeval, õhtu lõpeb Uskumatu kohvikus afterpartyga, kuhu kõik trupid ja külalised on oodatud.
Pühapäeva alustame Viisu külas ning peale lõunapausi jätkame Purdi külas. Pühapäeva õhtu lõpetab festivali “Mõisapargi piknik-kontsert Katrin (Kate) Mandeliga “SÜDAMED SOOJAKS”.
 
Ees on ootamas kaks tihedat päeva, kus saab näha 14 erinevat lavastust. Mõningates hoovides toimetavad ka kodukohvikud, et külalistel, truppidel, meeskonnal püsiks energia kõrgel.
 
Festival on harrastusteatrite seas menukas sündmus, eelmisel aastal mängiti etendusi nii Paide kesklinnas kui ka näiteks Sargveres ja Valgma külas. Preemiad festivalil ei jagata, küll aga annab professionaalne žürii igale etteastele omapoolse tagasiside.
 
Festivalile annavad sellel aastal hoogu: Eesti Pagar, KUMA (e-pood: https://www.kumapood.ee/), SA Järvamaa, Eesti Kultuurkapital.
 
Foto: Ants Leppoja (2023)
 
Kontakt ja info:
Triin Randväli
hooviteatritefestival@gmail.com
tel 51 49 619

< TAGASI