fbpx

Paide Muusika- ja Teatrimaja 34. hooaeg toob rohkelt teatrit ning suurejoonelise aastavahetuspeo

Paide Muusika- ja Teatrimaja on alustamas oma 34. hooaega, Paide Teatril käivitub neljas hooaeg. Algavat hooaega iseloomustab tihe teatrikava, aastale paneb punkti aastavahetuspidu.

Muusika- ja teatrimajas saab sel sügisel vaadata 12 lavastust teatritelt üle Eesti. Teatrimaratoni avab Rakvere teater uuslavastusega „Katk.Est.Used“ 20. septembril, mille peaosas Türil pärit näitlejanna Jaune Kimmel. Lisaks jõuab Paides lavale Ugala teatri ja lavakooli koostööprojekt „Suveöö unenägu“ ning Rakvere teine uuslavastus, Indrek Hargla romaani ainetel valmiv „Suvitusromaan“.

Alanud sügis on rikas ka stand-up komöödiate poolest – Priit Piusi ja Kait Kalli „Midagi ikka“ alustab oma Eesti tuuri esietendusega Paidest, järgnevad Ari Matti Mustoneni „Flamingo“ ning Märt Avandi „40“.
Paide Teater toob esmakordselt lavale „Lahinguvälja“, kus lisaks Kirill Havanskile ja Johannes Seppingule teeb kaasa teatri uusim liige Maria Paiste. Esietendus toimub 7. oktoobril. Kõrvuti „Lahinguväljaga“ mängitakse veel menukat muusikalavastust „Carmen“ ning Paide linna sünnipäeval, 30. septembril on taas võimalik vaatama tulla dokumentaallavastust „Paide sümfoonia“, kus näitlejate asemel astuvad lavale linlased ise.

Komöödialavastustega tulevad Paidesse Komöödiateater ning Vana Baskini teater, tükis „Lumeroos“ mängib peaosa äsja 80. sünnipäeva tähistanud Helgi Sallo. Noorele teatrivaatajale on mõeldud teatri Must Kast lavastus „Jõud“.

PAMTi 34. hooaja avab helilooja Hillar Kareva 90. sünniaastapäevale pühendatud kontsert „Värvilised maastikud“ 14. septembril, milles teevad kaasa interpreedid Karl Tipp ja Lea Valiulina ning luuletaja Doris Kareva. Muusika- ja teatrimaja muusikaõhtute sari algab 16. septembril jazzkontserdiga, kus esineb Madis Muuli ansambel LUUM. 21. oktoobril on PAMTi suurel laval Ivo Linna & Politsei- ja Piirivalveorkestri Big Band.

Lisaks kontsertidele ja teatrietendustele leiab kavast ungari veini- ja filmiõhtu ning aasta lõppeb suurejoonelise aastavahetuspeoga, mille nimi „Show must go on“ on inspireeritud ansambli Queen repertuaarist. Peo meelelahutusprogramm teeb samuti kummarduse legendaarsele rokkbändile, üles astub ka Kaire Vilgats ansambliga Funkifize.

Ka PAMTi stuudiod on uut hooaega alustanud või veel alustamas. Uusi liikmeid võtavad vastu nii muusika- kui ka balletistuudio ning Paide Teatri Stuudio.

Uue hooaja avapaugu annab PAMT sügisese piletikampaaniaga Piletisadu, mille raames on võimalik pileteid osta tavahinnast soodsamalt. Lisaks odavamatele piletitele toimuvad kampaanianädala jooksul stuudiote avatud tunnid, ekskursioon Ants Viidalepa radadel ning suvilanäituse kuraatorituur. Hooaja avanädal lõpeb lõbusa lastedisko ja kinoõhtuga 11. septembril. Piletikampaania kestab 6.-12. septembrini.

Vastavalt kehtestatud korraldusele palub muusika- ja teatrimaja üritustele tulles esitada COVID-tõendi. Piletikassast piletit ostma tulles tuleb kanda maski.

Lisainfo: pamt.ee või kampaania.pamt.ee

< TAGASI