Teatrinektar, kuhu kuuluvad Marii Noor ja Kertu Metsanurm, on foorumteatriga tegelenud juba pea viis aastat. Kõik sai alguse Nõmmel asuvast Von Glehni Teatrist, kus hakati käima foorumteatri ringis. Koos on läbi viidud foorumteatri suvekoole ja tehtud töötubasid ning koolitusi. Mõlemad on teatriringi juhendajad – Kertu Von Glehni Teatris ja Marii Nõmme Huvikoolis. Lisaks on Kertu lõpetamas õpinguid kogukonnahariduse ja huvitegevuse erialal ja Marii noorsootöö korralduse erialal.

Foorumteater on nende mõlema jaoks südamelähedane. Marii on öelnud, et foorumteater avab uue ja teistsuguse tähenduse teatrile, millega on võimalik avada teemasid ning õppida neid paremini mõistma. Kertu soovitab soojalt mängida erinevaid teatrimänge ning olla uudishimulik, sest nii liigub elus edasi ja tutvuste ning lahenduste leidmine on palju lihtsam!

Hooviteatrite festivalile tuleb Teatrinektar etendusega „Peatage maailm, tahan maha minna!”, mis räägib enesekehtestamisest, vaimsest tervisest, suhetest, mürgisest töökeskkonnast, valikutest, elu paratamatusest ja inimeseks olemisest. Foorumteater on osalusteater, mis aitab luua dialoogi inimeste vahel ja publikul on võimalus etenduses aktiivselt osa võtta.

Teatri eesmärk on uurida päriselulisi probleeme ja ajendada osalejaid nendele lahendusi otsima. Lavastuses kaasa tegeva näitleja Marii Noore ülesanne on tekitada sild näitlejate ja publiku vahel.  “Minu rolliks on jokker, kes on etenduse läbiviija. Jokker muudab publiku etenduse osaks ning üritab koos nendega lahendusi leida.”

 

Lavastus toimub Wabakohviku hoovis, Keskväljak 12.