fbpx

Paide Teatri aktsioon “Valimisplatvormide esitlemine”

07.09.2021 - 18:00

PAMTi parkla

Tasuta

Valimisplatvormide esitlemine
Visioon paremasse homsesse
 
Paide Teater ootab kõiki linnakodanikke juba 7. septembril kell 18.00 Paide Muusika- ja Teatrimaja parklasse kuulama Paide erakondade ja valimisliitude visiooni, kuhu ja kuidas peaksime üheskoos edasi minema.
 
2021. aasta kohalike omavalitsuste valimiseni on poolteist kuud. Oktoobris tehtav valik määrab selle, milline saab olema Paide järgneva nelja aasta jooksul, millistel tänavatel me kõndima hakkame ning kuhu suunas oma pilgu seame, kui tuttav küsib “kuidas siis kah Paides läheb?”.
 
Kes on inimesed, kes omavalitsust juhtima hakkavad? Milline on nende inimeste, erakondade ja valimisliitude platvorm, visioon Paidele? Milline on see tegevuskava, mille järgi pärast valimisi tööle asutakse? Kuhu ja kuidas edasi?
 
Selleks, et valimiskasti libistatud sedelil oleks just see õige number, soovib Paide Teater, aktiivsete linnakodanike, Arvamusfestivali eestvedajate ning Paide Gümnaasiumiga koostöös anda neile, kes on leidnud endas kindluse oma nimi valimiskasti kohale kinnitatud lehele seada, võimalus oma nägemus ja visioon kõigi linnakodanikeni tuua.
 
Esimese aktsioonina anname kõikide kandideerivate erakondade ja valimisliitude ühele esindajale, kes ei pea olema linnapea kandidaat, kõnepuldis vaba mikrofoni. Iga esindaja saab vahelesegamiseta ja täiendavate küsimusteta kaheteistkümne minuti jooksul tutvustada oma platvormi, kuhu ja kuidas peaks Paide edasi liikuma. See on koht, kus seada sõnadesse oma visioon, oma nägemus, valimisplatvormi essents.
 
Esinemise järjekord loositakse kohapeal ning kõikidele osapooltele antakse võrdselt kaksteist minutit. Loodetavasti ei lase keegi end kujutlusvõime kriisist segada. Julged nägemused nõuavad julgeid inimesi.
 
Aktsioonis osalevad Keskerakonna esindaja Kersti Sarapuu, Reformierakonna esindaja Tarmo Alt, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindaja Priit Põder, valimisliidu Uus Paide esindaja Ott Koobas, valimisliidu Inimeste linn esindaja ning erakonna Isamaa esindaja Kaido Ivask.
 

< TAGASI