fbpx

VAT Teater: “Kauka jumal”

18.04.2023 - 19:00

Suur saal

Osta pilet

Piletid on müügil nii Piletimaailmas kui Piletilevis.
 
Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 30 minutit
 
Osades Indrek Taalmaa, Elina Reinold, Karolin Jürise, Ago Soots, Meelis Põdersoo
Autor August Kitzberg
Lavastaja Margo Teder
Dramaturg Mihkel Seeder
Kunstnik Pille Jänes
Helilooja Ann-Lisett Rebane
Valguskunstnik Sander Põllu

 
 

Money meest ei riku

 

Mogri-Märt on tähtis mees. Igaüks on tänu temale tööd saanud või temalt raha laenanud. Terve kogukond sõltub temast. Ja Mogri-Märt teab seda hästi. Märt on mees, kes on end rasketest oludest läbi murdnud ja haljale oksale pärale jõudnud ning ta tahab samasugust õnnelikku saatust oma lastele.
Edu võti peitub rahas. Märt teab, et elada saab ilma sugulase, sõbra, kuradi või jumalata, aga ilma rahata ei saa. Raha on võim. Ja võim on elu ise. Aga elu peab jätkuma!
August Kitzbergi legendaarne näidend on kõnekas tänapäevalgi. Mogri-Märdi suguseid inimesi on lihtne hukka mõista ja kõikvõimalikes pattudes süüdistada, kuid Kitzberg püüab oma näidendis hoopis Märti mõista.
 
Lavastaja Margo Teder ja dramaturg Mihkel Seeder on toonud Kitzbergi loo tänasesse päeva. Mogri-Märt ja tema pere elavad ääremaal õndsat elu, armastavad oma kodukanti ja isamaad, armastavad isegi oma naabrimeest ja võlgnikke, omal moel küll, kuid siiski.

 
Mogri-Märdil on kogu elu viimse detailini läbi kalkuleeritud. Tema ülesanne on vaid ohjad pingsalt enda käes hoida ja teistele õige suund kätte näidata. Nii ei saa miski tema kontrolli alt väljuda. Ometi juhtub see siiski…
 
Esietendus 14. novembril 2019 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis

 

Hea külastaja!
VAT teater teavitab, et lavastuses kasutatakse relvapauke ja lavatossu. Hilinejad saali ei pääse ning piletiraha tagasi ei maksta!

 

Lisainfo www.vatteater.ee

< TAGASI