fbpx

Vana Baskini Teater “Unerohi”

26.10.2020 - 19:00

suur saal

Osta pilet

NB! Kehtivad kevadel ära jäänud etenduse piletid!
Piletid 16 ja 18 €
 
Komöödia autor – Claude Magnier
 
Prantsuse keelest tõlkinud – Linnar Priimägi (1984)
Lavastaja – Eero Spriit
Kunstnik – Jaak Vaus
 
Näitlejad:
Hanna Allsaar
Meelis Põdersoo (VAT Teater)
Jaanus Nuutre
 
Prantsuse komöödia- ja vodevillimeister Claude Magnier kirjutas oma esimese professionaalsele teatrile mõeldud komöödia “Härra Masure” (Monsieur Masure) juba 1956. aastal. Pea kolmkümmend aastat hiljem tõi Eino Baskin selle Vanalinnastuudios välja pealkirja all „UNEROHI“. Lavastus kujunes teatri üheks kõige suurema publikumenuga komöödiaks. Mängisid toona näitlejad Roman Baskin, Ülle Kaljuste ja Vello Janson.
 
Nüüd, kolmkümmend viis aastat hiljem, tähistab Vana Baskini Teater selle suurepärase situatsioonikomöödia taas lavale toomisega oma 15. sünnipäeva, tehes lugupidava kummarduse teatri loojale Eino Baskinile.
 
Jacqueline on noor naine, kes on oma sõbra poolt hüljatud ja mehe poolt tähelepanuta jäetud. Ta võtab suurema koguse unerohtu, et mingilgi määral välja puhata. Majja siseneb autoga teele jäänud Claude, et helistada abi saamiseks. Januga joob ta tühjaks klaasi unerohuga, mille leiab laualt. Selle tulemusena uinuvad kaks inimest ühes voodis, teadmata teineteise olemasolust. Koju saabub Jacqueline’i abikaasa Robert…

 

< TAGASI