fbpx

Ungari õhtu veini ja filmiga

24.09.2021 - 18:00

Väike saal

Osta pilet

Õdus Ungari-teemaline õhtu veini ja kinoga.
Pilet 20 €. Hind sisaldab veinidegusteerimist, suupisteid ja kinopiletit.
 
Ungari veinide maailmas aitab orienteeruda Paidest pärit sommeljee Verner Lepp, kes pakub degusteerimiseks erinevaid jooke.
 
Dokfilm “Vedel kuld” (Liquid Gold/Folyékony Arany) Ungari ühest tuntuimast ekspordiartiklist Tokaj veinist.
 
Filmi režissöör Tamás Almási näitab, kuidas veini toodetakse ning millised välistegurid tootmist mõjutavad. Film sisaldab stseene, milles kirjeldatakse kliimakriisi ahistavat mõju, analüüsitakse järjest vähenevaid loodusvarasid ning kajastatakse maailmaturul toimuvaid muutusi.
 
Sommeljee Verner Lepp (pildil) on veininduse ja restoranimaailmaga seotud olnud alates 2012. aastast, kui pärast keskkooli asus tööle restorani Balthasar. Seal töötas ta kõrvuti tollel ajal Eesti parima sommeljee ja hetkel Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni presidendi Kristjan Markiiga. Seejärel töötas ta koos tunnustatud kokkade Igor Andrejevi ja Roman Zastserinskiga nende erinevates restoranides. Sel ajal hakkas Lepp käima Eesti Sommeljeede Erakoolis, mille ta 2020.aastal lõpetas.
 
Verner Lepp on käinud võistlustel nii Lätis, Poolas kui ka Kazahstanis. Eelmisel aastal pälvis ta esikoha Sommeljeede Erakooli võistlustel. Praegu omab Lepp oma ettevõttet, mis tegeleb veinide, ka Ungari veinide maaletoomise ja veinikoolitustega. Hetkel töötab ta ka peasommeljeena Eesti tipprestoranis 180 Degrees.
 
Õhtu toimub koostöös Liszti Instituudiga Tallinnas.
 
COVID-info
Paide Vee tänava apteek pakub COVID19 antigeeni kiirtestimise võimalust.
 
Testi saab teha tööpäevadel kella 12-16 ning soovitav on end eelnevalt registreerida telefonil 3850711. Testi saab teha apteegitöötaja juuresolekul ning negatiivse tulemuse korral saab 48 tundi kehtiva paberil tõendi, millega pääseb selle aja jooksul külastama sündmusi, huvitegevust kui toitlustusasutusi nii Paide Muusika- ja Teatrimajas kui ka mujal, kus tõendi näitamine kohustuslik. Apteegis saab testi teha haigustunnusteta inimene. Kiirtestimine maksab 15 €.
 
Muusika- ja Teatrimaja soovitab oma publikul kultuurisündmuste, sh kino külastust vähemalt päev ette planeerida, siis jõuab õigeaegselt ka kiirtesti tegema.
Testimise võimalust Paide Muusika- ja Teatrimaja igapäevaselt kohapeal ei paku.
 

 
Filmi “Vedel kuld” treiler

 

< TAGASI