fbpx

Jääb ära. Ugala Teater “Kuidas minust sai HAPKOMAH”

05.04.2021 - 19:00

Osta pilet

Ugala Teater annab teada, et etendus jääb ära. Piletid ostetakse tagasi. Teater vabandab!
Tagasiostu info saadab teater piletiostjatele e-maili peale.
 
Tavahind 16 €
Pensionär, õpetaja, õpilane 13 €
Puudega isik ja isiku saatja 8 €
 
Etendus on ühes vaatuses ning kestab üks tund ja 25 minutit.
NB! Lavastus sisaldab tugevaid heli- ja valgusefekte, visuaalselt häirivaid stseene ja sobib vaatamiseks alates 14. eluaastast.
 
Ühe allakäigu lugu
 
On aeg rääkida narkosõltuvusest ausalt ja ilustamata. Ja mis kõige tähtsam – kartmatult. Lavastus “Kuidas minust sai HAPKOMAH” põhineb samanimelisel raamatul, milles sisalduvad lood narkosõltuvusest Eestis jahmatasid tuhandeid lugejaid juba siis, kui need ilmusid järjejutuna portaalis Nihilist.fm. Autor pseudonüümiga HAPKOMAH rääkis brutaalse detailitäpsusega sellisest Eestist, mida keegi meist ei taha tunda, kuid mis ometi varitseb siinsamas kõrval: kõrvalkorteris, kõrvaltoas, kõrvalistmel. Kroonik HAPKOMAH seab meid fakti ette: see kõik on reaalne. See juhtub meiega siin ja praegu. “Ilusamaks see ei lähe. Kaugemale küll,” ütleb 2016. a ilmunud raamatu eessõna.
 
Need “sõnumid teispoolsusest” annavad hääle neile, kellelt see on ära võetud; kel pole seda kunagi olnudki. Need on lood Eestist, mida on seni peetud mugavamaks ja turvalisemaks jätta rääkimata. See aeg on nüüd otsa saanud. Meie enam ei vaiki.
 
Lavastaja Vallo Kirs
Dramaturg Jim Ashilevi
Kunstnik Nele Sooväli
Muusikaline kujundaja Mart Rauba
Laulusõnad Sass Henno ja Mart Rauba
Videokunstnik Kärt Petser
Valguskujundaja Villu Konrad
Liikumisjuht Jaanika Tammaru
Lavastaja assistent Tõnis Veelmaa (TÜ VKA)
Laval TÜ VKA teatrikunsti 13. lennu tudengid Rainer Elhi, Mihkel Kuusk, Ruuben-Joosua Palu, Miika Pihlak, Karmel Naudre, Maria Paiste ja Marion Tammet
 
16. oktoober 2019
 
Loe arvustusi: www.ugala.ee/lavastus/kuidas-minust-sai-hapkomah/
 

 

< TAGASI