fbpx

HOOVITEATER ESITLEB: Bona Verbum monoetendus “Õpetaja instagrammist”

18.08.2019 - 15:00

„Õpetaja Instagrammist“
kestus 45 minutit.

Lavastaja Janno Puusepp
Autor Signe Heiberg
Laval Ülle Sillamäe

Ruumis, kus kolmkümmend inimest kuulavad ühte, ei pea valitsema ainult haudvaikus või kooli sisekorraeeskirjadele vastav kord. Et asi toimiks, on vaja õpetaja nähtamatust tööriistakastist välja võtta veel mõned abivahendid, mida kusagil kivisse raiutud standardite järgi ei valmistata.

Monoetenduse Õpetaja Instagramist tegelane on revideerinud oma tööriistakasti juba palju aastaid ning see tähendab ühelt poolt küpsust ja enda tundmist, aga teiselt poolt vajadust oma tööriistkasti täiendada.

“Olla õpetajana teatrilaval on ühtepidi väga turvaline, aga samas suur vastutus, sest ma ise olen meelelahutuse suhtes vägagi kriitiline,” kõneles muhedas huumorivõtmes õpetajat mängiv Ülle Sillamäe, kes ise töötab eesti keele ja kirjanduse õpetajana.

Loo sündimisele andis tõuke paratamatu fakt, et meie ühiskonnas on õpetajate suhtes sageli ootused väga kõrged. Ta peab hakkama saama nii psühholoogi, diplomaadi kui lasteaiakasvataja rollis. Kes siis veel, kui mitte tema ei ole eeskuju, aga õpetaja on ju ka inimene.

Lahti rullub humoorikas lugu staažikast õpetajast, keda on harjutud nägema väljapeetud ja konservatiivsena, kuid kes on ennekõike inimene. Etenduse lavastas Janno Puusepp ja teksti kirjutas Signe Heiberg.

Monoetendus Õpetaja Instagramist esietendus Võrumaa Kutsehariduskeskuses 5. oktoobril 2018

< TAGASI