fbpx

Paide Teater esitleb: Üüve-Lydia Toompere, Siim Tõniste “supersocial”

25.08.2021 - 19:00

26.08.2021 - 19:00

27.08.2021 - 19:00

Tasuta

Lunasta tasuta pilet ja registreeri end Fientas
Registreerida on võimalik ka helistades 58 052 622 (Harri Ausmaa, Paide Teater).
 
“supersocial” on osalusteatri ja sotsiaalse koreograafia lavastus, mis vaatleb, kuidas mõjutab sotsiaalne keskkond vaba arvamuse kujunemist ja sellele kindlaksjäämist. Kas meie põhimõtted jäävad vankumatuks ka sotsiaalse surve all või mitte? Kas me arvame kodus teki all sama, mida suuremas grupis või kogukonnas? Kas ja kuidas toimib see füüsiliselt distantsilt? Mille nimel tasub teha kompromisse ja milline on demokraatia tervis laiemalt?
 
Etendusel luuakse avatud keskkond, milles osalejad saavad kujundada ja väljendada oma vaateid poliitiliselt ja ühiskondlikult põletavatel teemadel ning positsioneerida end läbi arvamuste ja tegude. “supersocial” annab igaühele võimaluse saada iseenda sotsiaalseks superkangelaseks, kes päästab maailma just nii palju, kui parajasti soovib, suudab või viitsib. Kedagi ei sunnita, aga ega midagi ei juhtu ka, kui keegi midagi ette ei võta.
 
Autorid, etendajad: Siim Tõniste, Üüve-Lydia Toompere
Laval Maryn-Liis Rüütelmaa jt
 
Lavastus esietendus 28.08.2020 Tartu Interdistsiplinaar festivalil.
Kestus: 90’
 
Kolm tasuta etendust toimuvad Paide Teatri “Kogukondliku ja sotsiaalse etenduskunsti” projekti raames, mida on aidanud rahastada Eesti Rahvakultuuri Keskus ning Eesti Kultuurikapital.
NB! Etendustele pääsevad kõik Covid-19 vastu vaktsineeritud, haiguse läbipõdenud või negatiivse testitulemusega külastajad. Kaasa palume võtta isikut tõendava dokumendi ja koroonapassi.
 
Etendused toimuvad:
25.08 Paide Muusika- ja Teatrimajas kell 19.00
26.08 Paide Muusika- ja Teatrimajas kell 19.00
27.08 Paide Raekojas kell 19.00
 
Toompere ja Tõniste on etenduskunstnikud, kes on mõlemad lõpetanud TLÜ koreograafia osakonna. Loomingulise tandemina on nad varem välja tulnud lavastustega “Plaan T” (2018) ja “True Skin” (2015). Neid ühendab huvi sotsiaalse vastutuse rakendamise vastu etenduskunstis.
2021. aastal viisid nad läbi uurimistöö Paides ning kureerisid kohalikku kogukonda kaasates näituse “Uhkusasi”. 2022. aastal tuuakse uurimistöö tulemuste põhjal Paides välja uuslavastus.
 
Toetajad: Eesti Rahvakultuuri Keskus, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Paide Linn, Paide Muusika- ja Teatrimaja

< TAGASI