fbpx

Stanislav Antipovi maalinäitus “Soome-ugri rahvaste eluhetked”

23.02.2022 - 31.03.2022 12:00 18:00

Paide Muusika- ja Teatrimaja Avatud Galerii

Tasuta

Kunstniku Stanislav Antipovi maaliseeria “Soome-ugri rahvaste eluhetked” tutvustab eesti, seto, komi, kihnu, mordva- ersa, ungari, mari, udmurdi, handi ja soome rahvarõivaste ilu ning muusikainstrumente. Näitus hõlmab soome-ugri rahvaste tänapäevast elu.

Inimesed, keda neil maalidel näeme, on säilitanud oma esivanemate traditsioone põlvkonnast põlvkonda. Soome-ugri rahvastele pühendatud teoste sari fikseerib meie hõimurahvaste traditsioonilist igapäeva ning loob maalidena vaatajale, siin ja praegu, tugeva emotsionaalse kogemuse erinevate ideeliste ja kunstilooliste ajastute reaaliate ühendatavusest.

Udmurdi päritolu maalikunstnik Stanislav Antipov sündis 1976. aastal Udmurdimaal Ižkaris (Iževskis). Seal lõpetas Udmurdi Riikliku Ülikooli kunstipedagoogika erialal ning hiljem omandas Tallinna Ülikoolis kunstiteaduse magistrikraadi. Kunstnikuna on talle südamelähedane loodus ning kõigi soome-ugrilaste omakultuur.

Stanislav Antipov kuulub Eesti Maalikunstnike Liitu ja Eesti Kunstnike Liitu. Lisaks on kunstnik MTÜ Soome-ugri kunstiühingu ARTE esimees.

Näitus on avatud tööpäevadel kell 12-18, näitust saab nautida ka majas toimuvate sündmuste ajal.

 

Toetab Eesti Kultuurkapital

< TAGASI