fbpx

Gerda Nurk ja Kaisa Maasik: “Sirgjoone kestev paindumine”

01.06.2022 - 30.09.2022

Paide Muusika- ja Teatrimaja vitraaži all

Tasuta

Arvamusfestivali raames saab laupäeval, 13. augustil Avatud Galeriis kogeda Gerda Nurga ja Kaisa Maasiku heliinstallatsiooni “Sirgjoone kestev paindumine”. Sel päeval on mõlemad kunstnikud kohapeal vahemikus 13.00-16.00, et huvilistele teost oma sõnadega tutvustada.
Näitusel jälgivad kunstnikud sotsiaalsust kui eraldiseisvat ringlevat nähtust. Kõrvaklappidest kostuva kuuldemängu keskmes on neli inimest, kelle teed otseselt või kaudselt ristuvad, rõhk on sealjuures üksteise maneeride teadvustamata ülevõtmisel. Fiktiivsetel karakteritel baseeruv lugu kulgeb läbi nihestatud korduse, jõudes lõpuga tagasi alguspunkti. Kord eristatavate isikute piirjooned ühinevad ning hargnevad siis taas omaette üksusteks.

_____________________________________________________________

 

Kolmapäevast, 1. juunist 2022 on Avatud Galeriis kogetav Gerda Nurga ja Kaisa Maasiku heliinstallatsioon “Sirgjoone kestev paindumine”. Kunstnikud jälgivad näitusel sotsiaalsust kui eraldiseisvat ringlevat nähtust.

Kõrvaklappidest kostuva kuuldemängu keskmes on neli inimest, kelle teed otseselt või kaudselt ristuvad, rõhk on sealjuures üksteise maneeride teadvustamata ülevõtmisel. Fiktiivsetel karakteritel baseeruv lugu kulgeb läbi nihestatud korduse, jõudes lõpuga tagasi alguspunkti. Kord eristatavate isikute piirjooned ühinevad ning hargnevad siis taas omaette üksusteks.

Kaisa Maasik (1994) on Tallinnas tegutsev kunstnik ja kuraator. Maasiku jaoks on oluline koostöine tegutsemine, ta töötab nii koos kui üksi projektide kallal, mis võtavad ruumilisi mõõtmeid. Ta keskendub juhuslike inimeste tunnetele ja kogetule, püüdes nende lugu edasi anda läbi esemete või mälestuste.

Gerda Nurk (1996) tegeleb heli ja tekstiga. Kasutades vormina tihti stsenaariumit, loob ta stseene uurimaks korporatiivseid ja sotsiaalseid kehasid. Hetkel õpib ta Viini Kunstiakadeemias.

Häälnäitleja Liisa Saaremäel
Graafiline disain Henri Kutsar

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Täname: Avo Tragel, DT Eesti Transport OÜ, Genno Nurk, Jan Teevet, John W. Fail, Karel Koplimets, Kristiina Kams, Marek Mäemets, Priit Kõiv, Sten Saarits.
Näituse avamispäeval, 1. juunil saab näitusega tutvuda kell 17-19.
Alates 2. juunist saab Avatud Galeriid külastada tööpäeviti kell 9-17. Palume siseneda valvelaua uksest. Näitus on avatud ka sündmuste toimumise ajal.

Näitus jääb avatuks 30. septembrini 2022.

< TAGASI