fbpx

Reelika Holtsmeier “Seni, kuni ma tulen tagasi maa peale, ma…”

11.08.2020 - 29.09.2020

Jalutuskoridor

Türilase Reelika Holtsmeieri maalinäitus “Seni, kuni ma tulen tagasi maa peale, ma…”.
Näituse avamine 11. augustil kell 15.00 PAMTi jalutuskoridoris.
Väljapanek jääb avatuks kuni 29.09.
 
Reelika Holtsmeier: “Näitus räägib kujutavalt peategelase, “unistaja” surmast, kes nö ärkab ellu oma teises (üldises mõttes esimeses) nägemises – tavareaalsuses, kogedes nähtamatut paralleelsust selle sees – tunnetuslikku ja iganematut – iidset kõiges. Läbides just kui posttraumaatiliselt erinevaid (taas)sünni ja surma faase, mõistes ning märgates seejuures eksistentsiaalsuse viirastuslikku võlu ja valu ning viies kokku vankumatu universaalsuse absoluutsuset ehedust. Tegemist on just kui muinasjutuliste maalidega, mis kutsuvad sind küsima võimaluste võimalikkuse kohta oma usu olemusest kogejas endas ning ka teda ümbritsevas.”
 
Autorist
 
Reelika Holtsmeier on vabakutseline kunstnik. Sündis Paides (1984)ja üles kasvas Oisus. Ta on õppinud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (praegune Kõrgem Kunstikool Pallas) tekstiili ning mööblidisaini ja restaureerimist. Mõned aastad hiljem õppis Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledžis käsitöötehnoloogiaid ja disaini, kuid oma kärsitu loomuse tõttu, jättis õpingud alati pooleli.
 
Maalides inspireerib autorit kõige enam suhe ja suhestumine. Loomine on nagu vaimne praktika, tööriist oma nõrkuste seljatamisel või mõne tugevuse stabiliseerimisel.
Sügav side on kunstnikul veel muusika ja müstitsismiga. Ta on kuus aastat huvi tundnud šamanismi vastu, kuid ei saa öelda, et on väga sügavalt või ainult nö looduslaps. Holtsemeier arvab, et kõnnib alati erinevate valdkondade sidusalal. Ta pooldab väga kõike naturaalset, algupärast, loomulikku ja kõikehaaravat. Üpris aplalt ammutab ainest ka endale tundmatust, kargusest ja innovatsioonist. Sellel kõigel on oluline roll autori loomingus, ideede küpsuses – lõpunisünnis.
 
Kontakt: reelika.holtsmeier@mail.ee
Portfoolio: https://www.coroflot.com/holtsmeier/portfolio

< TAGASI