fbpx

Rahvusvaheline Muusikapäev – Tiit Kalluste (akordion), Kulno Malva (akordion)

01.10.2019 - 13:00

väike saal

Tasuta


Akordionist, pedagoog ja helilooja Tiit Kalluste alustas jazzmuuska mängimist 1980ndatel aastatel, olles toona pioneeriks oma instrumendil improvisatsioonilise muusika mängimisel.
Ta on mitme omanimelise ansambli eestvedaja. Laialdast rahvusvahelist tähelepanu on pälvinud tema osalusega projektid NordicSounds ja Jazz’n’Tango, kus ta on tegev helilooja, muusiku ja produtsendina. Ta on andnud kontserte ja esinenud muusikafestivalidel mitmekümnes välisriigis Euroopas, Skandinaavias, Aasias, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas ning teinud koostööd paljude Eesti muusikute ja rohkem kui poolesaja välisartistiga.
Tiit Kalluste on mitmete heliplaatide produtsent, helilooja ja muusikakirjastaja. Käesoleva aasta oktoobris esitleb ta Sügisjazzil Kumus ja mitmel pool mujal Eestis oma värskeimat heliplaati “Midnight Sun”. Äsja on trükist ilmunud Tiit Kalluste “Akordionikogumik”.
Tiit Kalluste on akordioni ja improvisatsiooni õppejõud G.Otsa nim.Tallinna Muusikakoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on olnud kauaaegne Eesti Akordioniliidu president ning alates 2014. aastast selle auliige.


Kulno Malva on akordionist, pärimusmuusik ja helilooja. Lisaks oma põhipillile akordionile mängib ta torupilli ja karmoškat, aga ka selliseid huvitavaid loodusest loodud instrumente nagu okariina, roopill, dudencivka jm. Kulno on mänginud mitmetes tuntud bändides nagu Svjata Vatra, Lepaseree ja Nikns Suns.
Käesoleval ajal esineb ta põhiliselt mehist rififolki tegevas RIFFARRICAs ja astub tihti üles ka sooloartistina.
Kulno ütleb enda kohta: „Ma otsin oma sound’i (helikeelt) ja nägu, ei taha käia juba käidud teed, vaid tallata ise sisse üks rada oma muusikapõllul, olgu aineseks siis päritud laul või endakirjutatud muusika.”

Lisainfo: https://muusikapäev.ee/

 

< TAGASI