fbpx

Lükkub edasi kevadesse! Rahvusooper Estonia “Buratino”

03.02.2021 - 18:00

Suur saal

Osta pilet

Etendused lükkuvad edasi. Uue kuupäeva selgudes annavad korraldajad sellest koheselt teada. Ostetud piletid kehtivad edasi uuel etenduse toimumise kuupäeval. Vabandame!
 
Olav Ehala muusikal
Pilet 25 €, õpilane, pansionär, Tooliklubi liige 20 €
Grupipilet alates 10st inimesest 17 €
Vanusele 7+
Kestus 2 h 20 min, üks vaheaeg
 
Ühel päeval saab vana leierkastimees papa Carlo kingituseks pealtnäha tavalise puuhalu. Kui ta sellest aga endale nuku voolib, ärkab too ellu. Papa Carlo paneb talle nimeks Buratino ja müüb maha oma kuue, et poisi koolisaatmiseks raha hankida. Veidi üleannetu, kuid hea südamega Buratino satub kooli asemel seiklustesse, mis viivad teda läbi Lollidemaa, üle Imede põllu, konnatiigi ja läbi kõrtsi. Teel kohtab ta nukuteatri hirmuäratavat direktorit Carabas Barabasi, kass Basiliot ja rebast Alice’i, röövleid ja politseikoeri. Kilpkonnatädi Tortila annab talle kuldvõtmekese, mis avab Carlo kambris salaukse… Sõprade Malvina, Pierrot’ ja Artemoni abiga takistab ta Carabas Barabasi kuldvõtmekest enda kätte saamast ning päästab nukuteatri nukud. Estonia laval ärkavad ellu lustakad tegelased ja kõlavad Olav Ehala armastatud laulud täiesti uues orkestriseades, mis on valminud spetsiaalselt Rahvusooper Estonia orkestrit silmas pidades.
 
Dirigendid: Kaspar Mänd, Lauri Sirp, Andres Kaljuste
Laulutekstid: Juhan Viiding
Libreto: Andres Dvinjaninovi dramatiseering Carlo Collodi „Pinocchio“ ja Aleksei Tolstoi jutustuse „Kuldvõtmeke“ ainetel
Lavastaja: Andres Dvinjaninov (Emajõe Suveteater)
Kunstnik: Triinu Pungits
Valguskunstnik: Rasmus Rembel
Koreograafid: Kristin Murula, Villiko Kruuse

< TAGASI