fbpx

Portreefilm “Raul Vaiksoo: Pätt või Pühak”

12.02.2022 - 18:00

Osta pilet

Raul Vaiksoo: Pätt või Pühak (2022)
Žanr: dokumentaal
Filmi pikkus: 1h 0 min
Vanusepiirang: lubatud kõigile
 
Arhitekt Raul Vaiksoo marsib sõgeduse ja geniaalsuse piirimail, väänates reegleid, siunates digimaailma ja nautides elu kõige kiuste.
 
Raulil ei ole siiani mobiiltelefoni, ta ei juhi autot ja ta keeldub igasugusest kiirustamisest. Ometi jõuab tunnustatud arhitekt Raul Vaiksoo alati minuti pealt nii tellijatega kohtuma, loenguid andma kui ka pöörastele väljasõitudele koos sõpradega.
 
Raul usub, et jumaliku puudutuse osaliseks saab vaid tööd tehes ja kui inspiratsioon peale tuleb, töötab ta mitu ööpäeva järjest. Tema projekteeritud ehitisi leiab üle Eesti ja teda on tööde eest pärjatud nii Kultuurkapitali aastapreemia kui Eesti Vabariigi teenetemärgiga.
 
Piip ühes, lemmikõlu teises käes, ei seisa karismaatiline mees aga alati taevasel pjedestaalil, vaid kõnnib sageli sõgeduse ja geniaalsuse piiril. Ta on kirglik ja pühendunud, samal ajal kompromissitu ja argielus täiesti saamatu, suutmata kõige lihtsamat toitu valmistada või pangakaarti kasutada. Nii võib Raul oma kaaslastele olla parajaks nuhtluseks, kuid tema fenomenaalne mälu ja oskus oma andeid maksimaalselt realiseerida teevad vastuolulisest mehest vastupandamatu kaaslase.
 
Režissöör
Mattias Veermets
 

< TAGASI