fbpx

Põnevik “Kõrb”

02.04.2022 - 16:00

Osta pilet

Deserted (2022)
Žanr: põnevus
Filmi pikkus: 1h 32min
Vanusepiirang: alla 12 a. keelatud
 
Filmi originaalkeel/language/язык:
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧 ENG
 
Subtiitrid/subtitles/субтитра:
🇪🇪 EST
🇷🇺 RU
 
FILMI KIRJELDUS
 
Kõrbes leiad oma hinge.
 
Olles töölähetusel apokalüptilisel – inimestest ja seadustest hüljatud Siinail, võetakse Rootsi fotoajakirjanik Ingrid (Frida Westerdahl) rühma Palestiina meeste poolt pantvangi ja peidetakse kõrbesse. Üks jõugu liikmetest, Ali (Ali Suliman), pöörab Ingridile aina enam tähelepanu ning peagi areneb lähedusest välja võimatuna näiv armulugu. Riskantne suhe ei jää märkamata jõugu juhil Moussal (Firas Taybeh), kes kahtlustab, et armumine võib tuua kaasa reetmise. Moussa paranoiline käitumine muudab olukorra aina keerulisemaks ning järjest küsitavamaks muutub, kas Ingridil üldse õnnestub eluga pääseda.
 
“Kõrb” on armastuslugu kahest üksikust hingest, kes leiavad teineteist kõrbes. Just kõrbes on hing avatud ja pinnale tõuseb see, mis on tegelikult oluline.
 
Filmi “Kõrb” maailma esilinastus toimus Lõuna-Koreas Busani rahvusvahelisel filmifestivalil.
 
Režissöör ja stsenarist Kadri Kõusaar (”Ema” – Eesti nominent võõrkeelse filmi Oscarile; ”Kohtumõistja” – esilinastus Karlovy Vary rahvusvahelisel filmifestivalil; “Magnus” – esilinastus Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis).
 
Osatäitjad Frida Westerdahl, Ali Suliman, Firas Taybeh, Magnus Krepper ja Jessica Grabowsky.
 
Operaator on EFTA laureaat Sten-Johan Lill (”Viimased”, ”Skandinaavia vaikus”, „Päevad, mis ajasid segadusse“), monteerija Menni Renvall, helirežissöör Joona Jyrälä, kostüümikunstnik Anu Gould, grimmikunstnikud Farah Jadaane ja Bill Hazzam, 3D kunstnik Robert Landes, helilooja BJ Nilsen. Produtsent Aet Laigu, kaasprodutsendid Charlotte Most, Maria Larsson Guerpillon, Merja Ritola ja Essi Haukamaa.
 
IMDb
 

< TAGASI