fbpx

Paide Teater – Varivolikogu komisjonipäev

23.01.2022 - 23.01.2022 10:00

Väike saal

Tasuta

Ajakava:
10-11.30 TalTechi ja EKA Design and Technology Futures tudengid esitlevad enda loodud väikelinna utoopiat
11.30-11.45 paus
11.45-12.45 Kersti Kaljulaid räägib oma kogemustest seoses KOVidega
12.45-13.30 lõuna
13.30-16 Aruteluringid “Viis tegu, mis viivad meid lähemale väikelinna utoopiale, aga mille ellu kutsumiseks pole tarvis mitte 10 lisamiljonit linnaeelarvesse, vaid kogukonna ühist panust”
 
VARIVOLIKOGU KOMISJONIPÄEV on istungile eelneval pühapäeval toimuv arutluspäev, mille jooksul arutlevad varivolinikud läbi kõik paide linnavolikokku jõudvad teemad. Iga komisjoni koosoleku avab ühe eksperdi sissevaade teemasse ning sellele järgneb avalik arutelu, millest saavad osa võtta kõik kohaletulnud.
VARIVOLIKOGU on Paide Teatri aktsioon, mis algab hetkel, mil kohalike omavalitsuste valimised on lõppenud, valimisreklaamid on tänavatelt kadunud, kõikjal Eestis moodustatakse koalitsioone, esitatakse nõudmisi, otsitakse kompromisse ja kirjutatakse oma nimesid 79 omavalitsuse kuulsusrikkasse ajalukku.
VARIVOLIKOGU on vari Paide linnavolikogule. Me töötame täpselt samas rütmis – koguneme, arutame, otsustame – ning otsime vastuseid neile samadele küsimustele, millele vastatakse Paide linnavolikogu saalis. Lihtsalt päev varem.
 
VARIVOLIKOGU on kõrvalpilk poliitiliste otsustusprotsesside heinamaale, alternatiiv kehtivale korrale.
 
VARIVOLIKOGU kestab 100 päeva.
 
VARIVOLIKOGU moodustavad 23 Paide inimest ehk 23 varivolinikku.
 
VARIVOLIKOGU on osa Paide Teatri aktsioonide sarjast Paide 3000, mille raames uuritakse ühe linna näitel kunsti ja kogukonna omavahelist suhet. Paide 3000 keskmes on kaks küsimust: kuidas anda ühele kujutlusvõime kaotanud kogukonnale tagasi võime unistada ning kas ja kuidas saab kunst/kunstnik sellesse protsessi panustada.
 
VARIVOLIKOGU on mõtteline järg 2021. aasta mais toimunud aktsioonile “33 kõnet”, mille raames kõlasid Paide keskväljakul 33 õhtul 33 visiooni Eestile.
 
VARIVOLIKOGU pöörab pilgu sissepoole ning uurib, kuidas sünnivad ühes väikelinnas visioonid ning mil viisil neid teostatakse.
 
VARIVOLIKOKKU kuuluvad Ade-Briana Nurk, Kevin Kinev, Birgit Sitska, Markko Sunni, Elery Rooba, Teele Seire, Kadri Siim, Rasmus Eelmaa, Maiko Kesküla, Vootele Veldre, Jana Olonen, Arne Pindmaa, Ruth Aarma, Margo Sootla, Tiit Kanne, Eve Tambre, Üllar Vahtramäe, Erich Einstein, Marje Peterson, Ülle Rohtma, Evi Reitel, Kalev Õigus ja Tiiu Saarist.
 
VARIVOLIKOGU tööd juhivad lavastaja Jan Teevet, lavastusdramaturgid Oliver Issak, Ott Karulin ja Margaret Tilk, näitlejad Johannes Richard Sepping, Kirill Havanski ja Maria Paiste, kunstnik Kairi Mändla, metallikunstnik Taavi Teevet ning produtsent Harri Ausmaa.
 
Esietendus 4. novembril.
Teine etendus 15. detsembril.
Kolmas etendus teadmata kuupäeval.
Paide Muusika- ja Teatrimajas kell 19.
 
Lavastust toetavad
Eesti Kultuurkapital, Paide Muusika- ja Teatrimaja, Paide Linn
Täname Marina Kaljuranda, Indrek Kuuset ja Juta Lilleäri!
paideteater.ee
 
NB! Etendusele tulles ole valmis näitama Covid-19 vaktsineerimistõendit või haiguse läbipõdemise tõendit. Negatiivse testi tulemuse tõendiga alates 18 aastased inimesed teatrisse ei pääse!
Alates 1. novembrist peavad COVID tõendit esitama ka 12–17-aastased (kaasa arvatud). Vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele üritustele ja tegevustele pääsemiseks ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend.
Üritusel kehtib kõigile maskikandmise kohustus!

< TAGASI