fbpx

ARVAMUSFESTIVALI TEATRIPROGRAMM: Paide Teater “Udu”

12.08.2022 - 17:00

Paide Gümnaasium

Osta pilet

Etendus toimub Paide Gümnaasiumis (Posti 12, Paide)
Kestus 1h 20 min
 
Lavastaja Jan Teevet
Lavastusdramaturg Oliver Issak
Kaasautorid ja etendajad Maria Paiste, Johannes Sepping, Kirill Havanski
 
Mälukontsert kolmele häälele
 
Me mäletame.
 
Mäletame näiteks seda, et Suur Prantsuse revolutsioon algas aastal 1789 ja et esimene laulupidu toimus aastal 1869. Meist keegi ei võtnud osa ei ühest ega teisest, aga siiski mäletame me neid sündmusi ehk paremini, kui seda, mis juhtus 10. detsembril 2021 või möödunud aasta novembrikuu teisel kolmapäeval.
 
Läbi udu meenub meile ehk, et 10. detsembri hommikul otsisime paaniliselt autovõtmeid või helistas meile hoopis üks hea sõber, kes teatas, et juhtunud on midagi täiesti uskumatut, või ehk tuleb meile meelde, et 10. detsembri Postimees andis teada, et Helsingi lennujaamas on halb ilm ja palju lennukeid saabub Tallinna. Arvatavasti ei tule. Arvatavasti on 10. detsember koos paljude teiste kuupäevadega unustusse mattunud.
 
Ja ometi – on hetki, mis ei unune. Selliseid, mis ei jõua kunagi ajalooõpikutesse, aga millel on kindel koht meie isiklikus mälestuste kartoteegis.
 
“UDU” on mälukontsert kolmele häälele, mis viib publiku ekspeditsioonile mäluäärsetele maadele.
 
Mälukontserdi saamislugu on mõneti ootamatu, sest õigupoolest on see justkui sügisel esietendunud lavastuse “Lahinguväli” teine osa. Aga päris ausalt – meile lihtsalt tundus, et me tahame ennast veel mõnda aega mälusügavustesse kaevata! Ja kui on tahtmine, siis miks mitte?
 

< TAGASI