fbpx

Paide Teater: OAAS

08.12.2022 - 19:00

09.12.2022 - 19:00

10.12.2022 - 19:00

14.12.2022 - 19:00

15.12.2022 - 19:00

Paide Muusika- ja Teatrimaja

Osta pilet

Paide Teater kirjeldab lavastust nii:
 
OAAS on meie viimane lavastus Paides. Selle Paide Teatri, mis algas 1. augustil 2018 ja mis lõppeb 31. detsembril 2022, viimane lavastus. Aga ometi ei ole see lavastus lõpust, lõppemisest ega lõpetamisest.
 
OAAS on lavastus hetkest enne lõppu, hetkest, kus pole veel sugugi võimatu, et lõpu asemel saabub midagi hoopis muud. Äkki isegi algus. See on lavastus hetkedest, mil kõik on võimalik.
 
Kujuta ette! Kaks sõpra on terve õhtu juttu ajanud. Ehk midagi söönud. Joonud pudeli või paar veini. Ja otsustavad siis, et kõik, tänaseks aitab. Minnakse koridori. Üks aitab teisele palitu selga, lubatakse peagi jälle näha. Juba antakse kaasa tervitused neile, kellega mineja kohtuda võib, kallistatakse… Aga siis peatutakse uksel. Viivuks. Veel üks jutt. Veel üks mõte, mis vajab jagamist. Ja teine. Ja viies. Ja nii möödub kolm, ei, hoopis neli tundi. Neli tundi, mida ei kajasta ükski protokoll. Neli tundi, mis on korraga ajast väljas ja ometi – aja tuum.
 
OAAS ei ole lõpp-punkt. Siia on oodatud kõik need, kes on teel. Need, kes teavad täpselt, kuhu nad suunduvad, need, kes pole oma suunas sugugi nii kindlad ning need, kes astuvad niisama, igast sammust rõõmu tundes pidevalt muutuvasse tundmatusse. OAAS on peatuspaik.
 
Seni, kuni me siin oleme, pole ajal mingit tähendust. Aeg seisab. Ja kui me ükskord teele asume – itta või läände, põhja või lõunasse või hoopis suunas, mida ükski kompass veel mitte kunagi näidanud ei ole –, siis võib juhtuda, et me ei kohtu enam kunagi, aga sellest pole midagi. Sest täna… Täna õhtul oleme me koos.
 
Lavastust inspireerivad Lou Reedi, Laurie Andersoni, Patti Smithi, Nick Cave’i ja mitmete teiste tekstid; altarimaalid ja missad; Teaduste Akadeemia akadeemikute valimised; lavastuses osalejate lood ning Ameerika telekanalite talk show’d ja muidugi kõik stseenid Tšehhovi näidenditest, kus juuakse teed.
 
Praegu tundub, et etendus on kahe vaheajaga ning kestab 4 tundi. Kui selles osas peaks midagi muutuma, siis anname sellest ka kohe teada!
 
Esietendus 8. detsembril 2022.

< TAGASI