fbpx

NAKS FESTIVAL: “Suur teadmatus” (Zuga Ühendatud Tantsijad)

05.11.2022 - 16:00

suur saal

Osta pilet

Etendus toimub Paide Muusika- ja Teatrimaja NAKS Festivali raames. Kogu festivali kava vaata www.naksfestival.ee.
 
Kestus: 1h, etendusele järgneb vestlusring 45 minutit
Vanus: 14+
 
Lavastajad, koreograafid ja etendajad: Tiina Mölder, Kärt Tõnisson, Helen Reitsnik, Ajjar Ausma, Päär Pärenson
Kunstnik: Keili Retter
Valguskunstnik: Oliver Kulpsoo
Helilooja: Lauri-Dag Tüür
Dramaturg: Andri Luup
Tehniline tugi: Marko Odar
 
“Suur teadmatus” on Zuga Ühendatud Tantsijate uuslavastus noortele ja täiskasvanutele. Füüsiline mõtisklus lahtilaskmisest, ärasaatmisest ja rituaalidest, mis puhastavad ning valmistavad ette kohtumist uue ruumi ja uue maailmaga.
 
“Igal inimesel on kuklas teadmine sealpoolsusest või surmast, mida ei tajuta küll isiklikult, kuid sageli on see kusagil varjul või peidus. Meid inspireerib liikuma selle teemaga kaasnev salapära ja sellega kaasnev rituaalne ning sakraalne ruum. Et sellest maailmast lahkumine on ilmselt kõige kehalisemaid kogemusi üldse, huvitab meid selle teise ruumi ehk suure teadmatuse tajumine praegu ja siin,” kommenteerivad koreograafid Tiina Mölder, Kärt Tõnisson, Helen Reitsnik, Ajjar Ausma ja Päär Pärenson.
 
Lavastuse dramaturg Andri Luup väidab, et “suur teadmatus” on positiivne sõnapaar ning pakkunud sellisena loomeprotsessis rohkelt mõtteainest. “Proovides on olnud kõige lummavam äkki avastada end vaatamas, kuidas suur teadmatus ei eralda inimesi, vaid liidab. Selles teadmatuses oleme kõik kuidagi koos, see on inimesi liitev olek. Mis meist saab, kus me oleme või kuhu edasi läheme? Need on olulised küsimused, kindlasti mitte miinusmärgilised.”
 
Sageli on jutud meie elus tõsised või isegi surmtõsised, lõplikud! Elage ettevaatlikult, käige nööri mööda, ärge külmetage, jääte haigeks ja purikas kukub pähe, murrate kaela ja leiate oma otsa. Aga mis siis, kui see ots ei ole ots? Kui sellel kõigel ei olegi kurba lõppu? Nii, nagu tähistaevas näib meile otsatuna, lummava ja lõputuna. Mis siis, kui ongi õigus kõigil neil, kes ütlevad, et me läheme paremasse paika, et meid ootavadki ees haljad heinamaad ja niisked niidud?
 
 

< TAGASI