fbpx

NAKS FESTIVAL: 空気 KUUKI (Jaapan/Poola)

03.11.2022 - 10:00

03.11.2022 - 11:30

väike saal

Osta pilet

Etendus toimub Paide Muusika- ja Teatrimaja NAKS Festivali raames. Kogu festivali kava vaata www.naksfestival.ee.
 
Kestus: 40 minutit
Vanuse: 0–18 kuud
 
空気 (Kuuki) tähendab jaapani keeles õhku. Jaapani hieroglüüfides kirjutades (kanji märgid) tähistab see sõna ühtaegu nii taevast, atmosfääri kui ka energiat. Selle lavastuse kontekstis on Kuuki ehk õhk näitlejate ja kunstnike jaoks peamiselt liikumine.
 
Dünaamiliselt, kergelt, õhuliselt, tabamatult – Kuuki on püüdlus energia poole. Kas tuult saab katsuda? Kuidas lõhnab õhk? Igaüks meist – nii noored kui ka vanad – tunnetavad õhku iga päev, ent siiski vaimustab see meid oma tabamatusega.
 
Tantsijad ja pillimängijad viivad vaatajad reisile, et otsida koos materiaalsust selles, mis on nii üürike. Nad kutsuvad õhku katsuma, tundma, kuulama… Selles tundelises ja turvalises kohas saavad nii artistid, täiskasvanud kui ka lapsed otsida ühiseid kogemusi ja üksteist inspireerida. Liikumine, heli ja pilt on täidetud õhuga.
 
KUUKI on Jaapani-Poola ühistöö, mille loomiseks kutsus JIENKYO (Jaapani laste-ja noorteteatrite liit) kampa loomingulise duo Barbara Małecka / Alicja Morawska-Rubczak, kes on juba peaaegu 10 aastat tegelenud Poolas teatri arendamisega noore vaataja jaoks ja edendanud koduteatrit välismaal elavate laste jaoks. Lavakujundaja ja lavastajana loovad nad koos etendusi alla kolmeaastastele lastele. Nendega liitus silmapaistev jaapani akordionist Kanako Kato.
 
Lavastaja: Alicja Morawska-Rubczak
Lavastus- ja kostüümikunstnik: Barbara Małecka
Helilooja: Kanako Kato, muusikateoseid esitavad Kanako Kato või Jakub Drzastwa
Tantsijad: Paulina Giwer-Kowalewska ja Aniela Kokosza
Produtsent: Akira Ota / JIENKYO
Tootja: lastele ja noortele suunatud teatrikompaniide liit (Tokio/Jaapan)
 
 
 

< TAGASI