fbpx

Näitus DISAINERITE NÄORAAMAT

06.08.2018

08.09.2018

Ajavahemikus 2012 – 2017 valmis disainer Ülar Linnuste loomeprojektina 5 osa Eesti Disainerite Liidu liikmeid koondavast näitusest. Selle projekti  käigus portreteeris ja koostas ta disaineritest kolleegide loometegevuse lühiülevaate varustades need QR koodiga (kokku 61 EDL liiget).

DISAINERITE NÄORAAMAT on mõeldud disaineri elukutse laialdasemaks tutvustamiseks ning propageerimiseks läbi konkreetsete persoonide. Tänases tarbimisühiskonnas ümbritseb disain meid sedavõrd tihedalt, et me enam isegi ei mõtle aktiivselt, kes selle kujundanud on. Kõik need tooted ja meid ümbritsev keskkond on aga just suuresti disainerite töö vili.

Käesolev näitus seob konkreetse persooni  tema  loometegevusega või loomingulise kollektiiviga.

Varustage oma nutitelefonid aegsasti QR koodi lugejaga, siis pääsete ligi ka suuremale andmemahule või disaineri kontaktandmetele.

 

DISAINERITE NÄORAAMAT on valminud Eesti Kultuurkapitali, Eesti Disainerite Liidu ja JOON STUUDIO toetusel. Näituse idee, fotod ja teostus Ülar Linnuste.

Kõik portreteeritud leiate www.fotoplakat.ee/disainerite-naoraamatud

 

Autorist

Ülar Linnuste on aastakümneid Paide linnaga seotud olnud. 1963. a kolis nende pere Tapa linnast Paidesse, kuhu pereisa suunati tööle Paidr RTK Varumiskontori direktoriks. Vanemad töötasid ja elasid sestpeale kuni elu lõpuni Paides.

1965. a alustas Ülar kooliteed Paide I Keskkoolis. Peale 8. klassi lõpetamist 1973. a viisid edasised õpingud Tartu Kunstikooli puidu kunstilise töötlemise erialale, kus kursus eespool õppis juba tema vanem vend Rauno. Sellele järgnes töö kunstiõpetuse õpetajana Tartu I Eriinternaatkoolis ja teenistus armees ning tagasi Tartusse õpetajaks. 1980. a asus Ülar õppima Eesti Riiklikku Kunstiinstituuti (ERKI) tööstuskunsti (disaini) erialale.

Õpingute ajal töötas Ülar Kadrioru EEVs kunstnikuna, hiljem Tootmiskoondises Desintegraator. Desintegraatoriga oli seotud ka tema diplomitöö. Peale ERKI lõpetamist kutsuti ta tööle Ühisettevõttesse ExpoDisain.

1991. a asutas Ülar koos partneriga oma ettevõtte JOON STUUDIO AS, mis töötab ja tegutseb tema juhtimisel tänaseni.

JOON STUUDIO OÜ peamiseks tegevusvaldkonnaks on graafilise disaini ja trükiteenuse osutamine. Aegade jooksul on valminud kümneid firmastiile ja üksiktooteid. Pea igal Eesti inimesel oli kunagi taskus Ülari kujundatud roheline Haigekassa kaart. Teise suurima plastkaardi projektina sai tehtud Eesti Üliõpilaskondade Liidu liikmepiletid. Suurettevõtete Eesti Telekom ja Eesti Telefon visuaalsed identiteedid kestsid nende ettevõtete reorganiseerimiseni. Supergraafika näidiseks võib tuua Tartu Tamme Gümnaasiumi uue osa klaasfassaadi ja firmastiili.

Täna on peamine suund suurte ja kvaliteetsete fotode trükk, koostöös mitmete kunstnikega trükitakse ka kunsti ja kunstireprosid. Loomuliku osana kuulub siia ka piltide raamimine. Hulgaliselt on taastatud vanu ja haruldasi fotosid, mille kohta saab lühiülevaate ka fotokunsti ajakirja POSITIIV selle aasta kevadnumbrist.

< TAGASI