fbpx

Ingmar Muusikus “Lähedal. Metsikute naabrite portreed”

01.12.2021 - 31.01.2022 12:00

Tasuta

Loodusfotograaf Ingmar Muusikuse fotonäitus Eestimaa lindude ja loomade portreedest.
 
Autor näitusest:
 
“Loomi ja linde pildistav fotograaf üritab neile võimalikult lähedale jõuda. Lähedale füüsiliselt, et tabada ilmekamaid kaadreid, ja lähedale emotsionaalselt, et loodusasukate käitumisest ja hingeelust paremini aru saada.
 
Sel kevadel kohtusin Järvamaa metsades sageli karudega. Ajasin märtsi viimasel lumel esimeste ärkajate jäljeridu, üritasin nende territooriumitest aru saada, jätsin metsa rajakaameraid, viimaks jäin pidama kohta, kus leidus rohkesti karude tegevusjälgi.
 
Üks kohtumine oli eriline. Sellest sündisid näituse karupildid. Ja sellest tuli ka näituse pealkirja esimene sõna – lähedal. Vaatasin mõnele karule 12 meetri pealt silma, lähemalt kui eales varem. Kummalgi pool, ei minus ega karudes, ei olnud hirmu. Oli imestus ja uudishimu.
 
Suhtun loomadesse ja lindudesse kui meie metsikutesse naabritesse, kellega on huvitav kohtuda. Näituse pildid ja tekstid edastavad kohtumiste kirkamaid elamusi.
 
Suur osa näituse piltidest on tehtud Järvamaa metsades ja soodes, sest ma elan siin ning mu peamised jahialad asuvad siin. Pildivalik näitab Kesk-Eesti varjatud loodusväärtusi, millest meil palju aimu ei ole ja mis võivad seetõttu märkamatult kaduda.”
 

< TAGASI