fbpx

Jazziõhtu: ansambel LUUM

16.09.2021 - 19:00

Suure saali lava

Osta pilet

Pilet 15 €, õpilane, pensionär ja tooliklubi liige 12 €. Pilet sisaldab tervitusjooki.
 
Eesti ansambel LUUM on segu jazzist ja elektroonikast. Paide muusika- ja teatrimaja suure saali lava muutub kontserdi õhtul ehtsaks jazzklubiks.
 
LUUM mängib Madis Muuli uusimat loomingut, mis on inspireeritud kosmosest, otsides akustilise ja atmosfääriliste elektrooniliste helide sümbioosi. Esitusele tulevad ka seadeid erinevatelt heliloojatelt nagu näiteks Maurice Ravelilt.
 
Koosseis:
Madis Muul – klaver, klahvpillid
Andres Alaru – kontrabass
Karl-Juhan Laanesaar – trummid
Allan Järve – trompet
 

 
Madis Muul on klahvpillimängija, pianist ning helilooja. Ta teeb Madis Muul kaasa mitmetes erinevate jazz- ja popmuusikat viljelevates koosseisudes (JT Conception, Andres Alaru Trio, Raul Vaigla, Lenna jpt). Lisaks on Muul olnud tegev mitmetes teatrietendustes nii muusika esitaja rollis (“Faust”, “Mees, kes ei teinud mitte midagi”) kui ka heliloojana (“Eine murul”, “Aadam ja Eeva”). Madis Muul on lõpetanud Georg Otsa nimelise muusikakooli pop-jazz klaveri eriala (õpetajad V. Võssotski, S. Pedersen) ja lisaks õppinud veel samas koolis jazzakordionit (T. Kalluste). Hetkel on Madisel lõpetamisel õpingud Itaalias Siena Jazz University koolis jazzklaveri erialal.
 
Karl-Juhan Laanesaar on Eesti noorema generatsiooni üks aktiivsemaid trummareid. Lisaks paljudele pop- ja rock-kollektiividele on ta viimastel aastatel järjest aktiivsemalt toimetanud ka jazzmuusikas. Praegu tegutseb Karl-Juhan aktiivselt kollektiivides nagu Kirke Karja Quartet, Siim Aimla Funk Band, New Wind Jazz Orchestra, Mahavok ja paljud teised. Tema uusim enda loodud koosseis on Stone Killer 91 koos trummar Hans Kurvitsaga.
 
Andres Alaru on instrumentalist, kelle pillid on kontrabass, basskitarr ja klaver. Tema esimene kontrabassi õpetaja Taavo Remmel on teda nimetanud veenvaks muusikuks. Alaru peamised mõjutajad on Dave Holland, Ray Brown, Christian Mcbride ja Oscar Pettiford. Rohkelt annavad talle inspiratsiooni ka Scott La Faro, Oscar Peterson, Bud Powell, Barry Harris, Wynton Kelly, Red Garland, Paul Chambers, Charlie Haden, George Mraz, Slam Stewart, Thelonious Monk, Clare Fisher ja paljud teised.
 
Trompetimängija Allan Järve tegutseb aktiivselt nii jazz- kui ka pop- ja rokkmuusika valdkonnas. Koosseisud, milles Allan on olnud tegev või on siiani, on Estonian Dream Big Band, JT Conception, New Wind Jazz Orchestra, Karl-Erik Taukar Big Band, Allan Järve kvintett, Raul Sööt Deeper Sound, Toomas Rull kvintett, Ramuel Tafenau kvintett, The Swinging Sisters, Tiit Kalluste Quintet ja paljud teised.
 

< TAGASI