fbpx

Kuula – Paide Teater “Luuleõhtu Bukowskiga”

29.04.2020 - 29.07.2020 00:00

Sinu kodus

Luulesalvestus on jätk 28. veebruaril Paide Wabakohvikus toimunud luuleõhtule. Et tookord mahtus saali napp paarkümmend inimest, otsustasime, et astume sammukese edasi ja loome tol õhtul kõlanud Bukowski tekstidest ja Kenn-Eeriku helimaastikest uue terviku, mida igaüks saab oma parema äranägemise järgi kuulata – klaasi burbooniga kamina ees, mullaste näppudega peenraid rohides, jalutades tühjadel tänavatel või perega elutuppa kokku tulles. Lae fail alla ja kuula kas või kell neli hommikul!

Ikkagi on tore olla Bukowski 1

Ikkagi on tore olla Bukowski 2

Paide Teater eriolukorra ajal kelleltki piletiraha ei küsi.
Aga kui teil on soov ja võimalus teatri tegutsemist toetada, siis siin on Paide linnavalitsuse arvenumber: EE611010702000611004.
Selgituseks kirjutada lihtsalt “Paide teatri toetuseks”.
Me kummardame ja aplodeerime!

Charles Bukowski (1920-1994) on korraga üks tuntumaid ja vastuolulisemaid ameerika luuletajaid. Tema loomingu keskset telge kannavad naised, seks ja alkohol. Samas võib Bukowski ainest leida ka lapsepõlvest või kassidest või klassikalisest muusikast. Peaasi, et oleks omal nahal ära proovitud, oma keelega üle tõmmatud, oma silmaga nähtud ja kõrvaga kuuldud.

„Ma mõtlen, et kui oleks võimalus alustada elu otsast peale – paar korda vähemalt, siis ühe korra tahaksin ma elada nagu Bukowski. Või vähemalt nii, nagu ma Bukowski elu ette kujutan. Ega ma päriselt ei mõista, kuidas B. jõi ja mõtles, mõtles ja jõi, aga vähemalt ei olnud ta elu leige. Arvatavasti romantiseerin B. eluraskusi liialt, aga olen siiski tänulik, et ta säärase otsekohesusega ühiskonda peegeldab. Ühiskonda ja ennast. Luuletaja ja minu enda pahesid ja kunstniku nõrkust.“

Ursel Tilk

< TAGASI