fbpx

Kunstirühmitus Vedelik ja Kesk-Eesti Kunstnike Liit: “Lõbude aed”

01.04.2022 - 22.06.2022

Avatud Galerii

Tasuta

Näituse avamine toimub 1.04 kell 16.00 Paide Muusika- ja Teatrimajas.
 
“Lõbude aed” on Kesk- Eesti Kunstnike Liidu ja kunstirühmituse Vedelik ühisnäitus. Näituse pealkiri on inspireeritud madalmaade kunstniku Hieronymus Boschi 15. sajandist pärit tööst „Lõbude aed“. Pealkiri on loomulik ja süütu. Bosch on ka varem kunstnikke igapäevaelu ainest kujutama inspireerinud. Boschi kunst on müstiline ning asjakohane nagu on mitmekesine ja huvitav ka kahe rühmituse ühine väljapanek.
 
Vedelik on kunstirühmitus, vabalt platvormilt moodustuv kooslus. Vedeliku liikmeks on igaüks, kes tunneb mõnda Vedeliku liiget. Vedeliku poolmüütiliseks esiisaks võib Peter Velbergi ja tema vahetut ning eluga läbipõimunud loomingut. Vedeliku väljundite valdkond on lai, välja on antud temaatilisi ajakirjanumbreid, korraldatud näitusi, perfomance’id, tegevuskunstiaktsioone, seltskondlikke üritusi, osaletud mälumänguvõistlustel ja organiseeritud ühiskülastusi.
 
Kesk-Eesti Kunstnike Liit on loominguline ühendus professionaalsetele visuaalkunstiga tegelevatele kunstnikele, kes soovivad läbi oma tegevuse tõsta kunstiloomingu prestiiži Järvamaal.
 
KUNSTIRÜHMITUS VEDELIK:
 
Eneli Luiga
Mauri Gross
Sven-Eerik Stamberg
Erki Kasemets
Käärt Aru
Ly Lestberg
Tarmo Kivimaa
Pille Vassar
Eva Vint
Rainer Kurm
Peter Velberg
Aivar Sarapik
Meeland Sepp
Marge Viirg
Margus Tiitsmaa
Ulvi Oro
Eero Ijavoinen
Tuuli Puhvel
Andrij Bojarov
Tarmo Kivimäe
 
KESK-EESTI KUNSTNIKE LIIT:
Raija Merilä
Marju Bormeister
Leho Rubis
Madli Liiva
Birgit Pikkor
Daniil Bessedin
Andres Pleesi

< TAGASI