fbpx

Kultuuri teabetoa avatud uste päev

09.09.2020 - 12:00

Ruum 413

Paide Muusika- ja Teatrimajas tegutsev Kultuuri Teabetuba on tegutsenud juba üle 10 aasta. Aasta algusest asub see uues kohas ruumis 413.
 
Millised on tulevikuplaanid ning mida uut ees ootamas, sellest saate aimu, kui tulete kolmapäeval, 9. septembril kella 12 –st uudistama.
 
Kui seni oli oluline oma tulekust ette teatada, siis tulevikus on kindlad päevad ja kellaajad, millal uksed kõigile avatud.
 
Uue lahendusega ruum andis ka uued ideed, et kogu PAMT-i ja tema eelkäijate tegevus paremini kajastatud saaks.
 
Siia on koondunud materjalid ja fotod Paides ja Järvamaal toimunust, on kõige ulatuslikum kogu materjale Järvamaa laulupidude ajaloost ning korrastamisjärgus on isikute kataloog, mis sisaldab nii mõndagi aegade jooksul ununenut, kuid olulist Järvamaaga seoses.
 
Aegade jooksul on kogunenud hulk giiditööga seotud materjale ja marsruutide kirjeldusi, sest teabetuba on ühtlasi ka Paide giidide „pesa“. Kui soov Eestimaal või lähiriikides reisida, leiab siit natuke rohkem kui internetist.
 
Koostööd oleme nende aastate jooksul teinud mitmete Järvamaa ja Eestimaa muuseumidega, koolinoored on leidnud olulist infot oma uurimistöödeks ja uudistamas käinud. Kodutütred on olnud abiks korrastamisel ja ise uusi teadmisi saanud.
 
Tiiu Saarist
Teabeta looja ja PAMT-i kroonik

< TAGASI