fbpx

Koolitants 2019 finaalkontserdid – TANTS ON SUUREM KUI ELU!

13.04.2019 - 11:30 - 18:30

14.04.2019 - 12:00

suur saal

Osta pilet

KOOLITANTS 2019: TANTS ON SUUREM KUI ELU!

Finaalkontserdid 13. ja 14. aprillil 2019 Paide Muusika- ja Teatrimajas.

 

FINAALKONTSERTIDE AJAKAVA

Laupäev, 13.04

Kell 11:30 lastetantsud (algklasside vanuseaste), kooli tantsud, eesti ja rahvaste tantsud + Koolitantsu Kompanii „Ärka üles“

Kell 18:30 kaasaegsed tantsud, show-tantsud + Koolitantsu Kompanii „Ärka üles“

Pühapäev, 14.04

Kell 12:00 lastetantsud (mudilaste vanuseaste), jazz-tantsud, tänavatantsud + rahva lemmiku valimine TV6e otsesaates

 

Koolitants saab 2019. aastal kahekümne viie aastaseks. Veerand sajandit on lapsed ja noored, tantsuõpetajad ja lapsevanemad valmistunud Koolitantsu lavale minema autorite, esinejate, toetajate ja kaasaelajatena.

Koolitants on midagi enneolematut ja ainulaadset – see sünnib siin ja praegu. Tuleb pühenduda ja anda endast parim just nüüd. Saal on täis publikut ja kaasaelajaid. Õhus on ootusärevust ja pinget. See on hetk, milleks tantsijad ja juhendajad on valmistunud peaaegu terve aasta. Üksi ja koos oma trupiga. See on kooshingamine ja koosolemine. Selles hetkes oleme kõik koos ainult siin, festivali ajal, nii lava taga kui ka lava ees. Sel hetkel on tants suurem kui elu. Koolitants on suhtumine – see on rõõm tantsust, positiivsus, endast ja teistest hoolimine, soov anda endast parim, rõõmustada siis, kui endal läheb hästi, ja siis, kui teised teevad midagi imelist. Olla sada protsenti kohal ja elada kaasa nii omadele kui ka konkurentidele.

Juubeliaastal kutsub festival tagasi meie tantsujuurte juurde. Julgustame juhendajaid ja koreograafe looma tantse, lähtudes tantsus kõige olulisemast – kehast, rääkima kehakeeles. Jätame koju rekvisiidid ja keskenduma sellele, et tantsukunst lähtub eelkõige inimesest – tantsijast – laval.

Žanritest on sel aastal festivalil esindatud tuttavad lastetants, showtants, tänavatants ja kooli tants. Veidi uuendatud kujul on festivalil eesti ja rahvaste tantsud – nimelt ühise žanrina –, jazztants ning kaasaegne tants. Edasipääsejatena on eelistatud tantsud, mille helikujundus on loodud eesti autorite heliloomingule. Kooli tantsu žanr on mõeldud noorte gruppidele, kes soovivad end väljaspool tantsukoole ja -stuudioid proovile panna omaloominguliste tantsudega.

Finaalkontsertidel esinevad maakondlikelt tantsupäevadelt edasipääsenud tantsud. Tantse hindab finaalis finaalkontserdi žürii.

Laupäevastel kontsertidel esineb žürii otsuste tegemise ajal Koolitantsu Kompanii kaheksas lend tantsulavastusega „Ärka üles“ (koreograafid Maarja Pruuli, Kadi Aare). Pühapäevasel kontserdil toimub kell 15 TV6e otsesaatena Koolitants 2019 rahva lemmiku valimine.

Kontserte juhib Kadri Toomsalu.

 

 

Lisainfo www.koolitants.ee

Piletid finaalkontsertidele on müügil alates 22. märtsist 2019 www.ticketbest.ee hinnaga 9 EUR (üks kontsert) ja 14 EUR (laupäeva päevapilet). Eelmüügihinnaga piletite müük toimub  www.ticketbest.ee kuni kontserdile eelneva päeva hilisõhtuni.

Kontserdi päeval toimub piletimüük ainult tund enne kontserdi algust kohapeal hinnaga 11 EUR (üks kontsert) ja 16 EUR (laupäevane päevapilet).

Tantsude ajakavad kontsertide lõikes avaldame www.koolitants.ee hiljemalt 29.märtsil, täpsustatud ajakavad 5.aprillil. Juhime tähelepanu, et graafikus võib kontserti käigus toimuda muudatusi.

Pilet tuleb osta kõikidel kontserdikülastajatel, v.a. tantsijatel, tantsupäeval esitlusele tulevate tantsude autoritel-juhendajatel ja truppide saatjatel. Sülelapsele piletit ostma ei pea.

NB! Eelmüügist ostetud piletid tuleb kohapeal vahetada käepaela vastu! Istekohad on nummerdamata.

Pileteid müüakse ainult parterisse.

Koolitantsu korraldab: Eesti Tantsuagentuur

www.tantsuagentuur.ee

 

 

 

 

< TAGASI