fbpx

Kontsert – HINGELINNUD

03.11.2018 - 18:00

Suur saal

Osta pilet

“Hingelinnud” – Rein Rannapi kooritsükkel Indrek Hirve sõnadele. Eesti noorte muusikute kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

02.11 kl 19 Tallinna Vabal Laval,
03.11 kl 18 Paide Muusika- ja Teatrimajas

Rein Rannapi kontsert-etendus “Hingelinnud” on laululaste kingitus Eesti Vabariigile juubeliks, et näidata, mida imelist ja hingestatut suudavad uued põlvkonnad koos musitseerides publikuni tuua. “Hingelinnud” on vestlus inglilaste, inglite isa ja teiste taevahingede vahel.

Esinevad Eesti Raadio Laulustuudio mudilaskoor (dirigendid Kadri Hunt ja Kaie Tanner), Üle-eestiline neidudekoor Leelo (dirigent Külli Kiivet) ning orkester, solistid on Uku Joller ja Kätrin Kärsna. Dirigeerib Leiu Tõnissaar.

Tsükkel “Hingelinnud” on originaalis kirjutatud ETV lastekoorile 2010. aastal, kui selle tellis Rein Rannapilt Tallinna Filharmoonia. 2011. aastal salvestati 36-osalisest tsüklist 23 osa samanimelisele plaadile. 2018. aasta sügisel tuleb teos üle kaheksa aasta taas esitamisele just nende plaadistatud osade kujul, kuid seda täiendab lavastuslik pool, kus nii lauljad kui ka publik saavad olla osa millestki maagilisest. Läbi Rannapi näiliselt lihtsalt kõlava muusika soovime kõnetada inimesi lihtsuse ja inimlikkusega, aidates teose sügavatel mõtetel vaatajate-kuulajate südametesse jõuda. Koorid jutustavad loo inglitest –  mudilased kehastavad pisikesi inglilapsi, kes näevad kõike läbi mängu, ning neidudekoor on neile justkui vanemad õed, tutvustades neile elu ja vajadusel inglilapsi manitsedes. Loo pärliks on väike Hingelind, kelle rännakuid saadab ja juhatab kõikide inglite Isa. Lugu, mis jutustab elu kulgemisest ja igavikulisusest, sobib suurepäraselt täiendama hingedeaja mõtisklusi.

Piletid müügil Piletilevis alates 1. septembrist ja enne üritust kohapeal.

Kontsert-etendused jõuavad publikuni koostöös Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna, KÜSKi, Eesti Autorite Ühingu, Eesti Kultuurkapitali ja Tallinna Kultuuriametiga.

< TAGASI