fbpx

Koduleivakonkurss 2020

29.04.2020 - 10.05.2020 23:59

Paide Muusika- ja Teatrimaja kutsub osalema koduleivakonkursil 2020 “Leib emale”.
 
Virtuaalsele konkursile ootame sinu pilte oma leivateost järgmiselt:
 
* foto leiva komponentidest (salajased koostisosad võib välja jätta 🙂 )
* foto küpsetamise ettevalmistusest
* foto valminud leivast
* soovi korral foto emale üleandmisest
Lisana pane kirja oma leiva lugu!

 
Kõik pildid leivaküpsetamisest lähevad üles Paide Muusika- ja Teatrimaja Facebooki lehele. Parimad selguvad vaatajate hinnangu põhjal – enim meeldimisi kogunud leivategu on võitja. 
 
Pilte saab saata PAMT- i fb sõnumitesse või e-posti aadressile info@pamt.ee kuni 10. maini.
 
Parimale leivaküpsetajale on auhinnaks kaks vabapääset PAMTi aastalõpupeole detsembri lõpus.
 
******
 
Paide Muusika- ja Teatrimaja korraldab koduleiva küpsetamise konkursi, jätkates sellega kümmekond aastat Paides kestnud traditsiooni. Küll tuleb tänavune konkurss tulenevalt eriolukorrast teistsugune – ilma leivalõhna ja degusteerimiseta. Kui seni on koduleivakonkurss toimunud Paide jürilaada ajal, siis nüüd saab võistu küpsetada emadepäevaks.
 
Kuna praeguse eriolukorra ajal ei ole lubatud inimeste kogunemisi korraldada, tuleb leivakonkurss interneti vahendusel.
Kuigi me kõik teame, et leiva hindamisel on kõige olulisem maitse, tuleb parimad leivad olude sunnil valida piltide põhjal.
 
Leivakonkursi teema on “Leib emale” ning sellest võivad osa võtta kõik soovijad. Konkursil osalemiseks ootab Paide Muusika- ja Teatrimaja leivateost fotosid, kus on ära näidatud koostisosad, leivategu ise, valmis leiva väljapanek ning soovi korral ka küpsetise üleandmine emale. Kirja võib panna leiva loo.
 
Kuna leibade maitset hinnata ei saa, selguvad parimad leivad väljanägemise järgi, nii et soovitus on need pildistamiseks kenasti kaunistada.
 
Leivaküpsetamisel on eestlaste toidukultuuris kindel koht ning on tore, et see tegevus on muutumas üha populaarsemaks. Olgu tänavune leivakonkurss siis eriline igas mõttes – trotsime eestlaste kombel raskusi ning täname eelkõige neid, kes aastasadu leiba küpsetanud – meie emasid!

 

< TAGASI