fbpx

Kata Bereczki “Elu teekond”

11.08.2022 - 30.09.2022

Paide Muusika- ja Teatrimaja jalutuskoridorid

Tasuta

Kata Bereczki (1980, Dombóvár) lõpetas Ungari kaunite kunstide ülikooli 2011. aastal maali erialal. Ta on professionaalne kunstnik, kes on osalenud arvukatel näitustel nii Ungaris kui ka väljaspool seda ning pälvinud mitmeid auhindu. Näitus „Elu teekond“ on Kata Bereczki esimene näitus Eestis.
 
Oma töid luues tegutseb ta kui väline vaatleja – dokumenteerib ja toob esile, kuid jätab ruumi ka vabale tõlgendamisele. Ilma näota tegelased rõhutavad universaalsust, andes meile kõigile võimaluse piltidega samastuda. Akrüültehnikas valminud tööd on selged ja kontuurideta, figuurid on vähendatud. Määratlemata ruumi asetatud stseenid koosnevad kui ühtlastest värvilaikudest. Kunstniku soov on rõhutada, et iga pilti saab tõlgendada iseseisva tajutava kogemusena, mis ei sõltu sündmustiku kohast ega sellele eelnenud ajast – narratiivi kannavad hoopis kergelt äratuntavad ja meeldejäävad visuaalsed vormid.
 
Kata pildi tuletavad meelde, et meil kõigil on eluteel palju sarnaseid kogemusi. Ta maalib igapäevaseid olustikupilte, millega oleme peaaegu kõik kokku puutunud – stseene, mida võib leida meie kõikide fotoalbumitest, lihtsalt erinevate tegelastega. Tema lõppeesmärk on jutustada erinevate stseenide kaudu terveid lugusid.
 
Näituse on Paide Muusika- ja Teatrimajja Avatud Galeriisse toonud Liszti Instituut.
 
Avatud Galeriid saab külastada tööpäeviti kell 9-17. Palume siseneda valvelaua uksest. Näitus on avatud ka sündmuste toimumise ajal.
 
Näitus jääb avatuks 30. septembrini 2022.

< TAGASI