fbpx

Hooaja avalöögi ERILINASTUS “Vanamehe film”

28.09.2019 - 18:00

Osta pilet

Hooaja avalöögi õhtul kell 18 näitame Paide kinos filmi “vanamehe film”, mis on mõeldud täiskasvanutele! Erilinastusel on kohal külalistena ka filmitegijad Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa. Avatud on fotonurk ja kohvik. Enne filmi näitamist suurel laval intervjuu!
 
Pakkumine! Külasta Hooaja avalöögi töötuba (tutvu tasuta töötubadega) ja saad osta kinopileti filmile vaid 3 euroga (tavahind 4 eurot).
 
Animatsioon
Täiskasvanutele
 
Alla 12 aasta keelatud!
Kestab 1h 20min
 
Lavastaja: Mikk Mägi, Oskar Lehemaa
 
Lapšelapsed tulevad suveks maale Vanamehele külla. Idüllilisest suvepuhkusest vanaiša juures on asi kaugel, sest Vanamees ruunab karmi maa tööga nii lapsi, kui ka oma lüpsilehma. Jõmpšikad ei mõista maaelu kombeid ja põhjustavad hinnatud lehma põgenemise. Nüüd on Vanamehel ja lastel aega 24 tundi, et leida lehm üles enne, kui lüpsmata udar plahvatab ja piimatuumakatastroofi põhjustab. Vanamees ja lapšed alustavad armutut võidujooksu ajaga, sest udar tuleb kahjutuks teha enne, kui saladuslik Piimavana lehma taevasele heinamaale läkitab. Sellel teekonnal jõuavad meie kangelašed silmitsi seista veel maaelu põlgavate hipsteritega, metsakollidega, meeleheitel saekaatrimeestega ja kõhukinnisuse käes vaevleva õgardist karuga.
 
„Vanamehe Film“ põlvkondi ühendav, eepiline road-movie, mis peaks pühkima tolmu iidselt rahvatarkuselt, et piim – see on suur vastutus …
 

< TAGASI