fbpx

Fotonäitus “Kuidasmekestame”

01.08.2019 - 31.08.2019 11:00

Arutelu rahvastiku tulevikust Arvamusfestivali “Eesti 2035” laval

Näitus on avatud Paide Muusika- ja Teatrimajas 1.08.2019 – 31.08.2019
 
#KUIDASMEKESTAME NÄITUSEST
Fotograaf Birgit Püve rändas kaameraga vabariigi 100. juubeliaastal mööda Eestit ringi ja jäädvustas, kuidas mõjutavad rahvastikumuutused juba täna inimeste argielu.
 
Olulisemad rahvastikuprognoosid ennustavad Eestile lähemateks kümnenditeks rahvaarvu jätkuvat ja olulist kahanemist. Erinevalt majanduskriisist, mis puudutab inimesi kiirelt ja vahetult, jäävad rahvastikuga toimuvad muutused lühikeses perspektiivis sageli märkamatuks ja seosed igapäevaeluga kaugeks.
 
Ehkki elu keskustest eemal nõuab igapäevaselt tihti suuremat pingutust, on näitusel portreteeritud inimesed säilitanud eluterve hoiaku, avatuse ja armastuse Eesti vastu. Kui aga ka need inimesed väsivad, lakkab elu ja alles jäävad tühjad kummituslikud hooned, külad ja asulad. Fotonäitus tõstatab küsimuse, kuidas ja kellega kestame järgmised 100 aastat.
 
FOTOGRAAFIST
 
Birgit Püve on vabakutseline fotograaf, kelle töid on näidatud isikunäitustel Eestis, Poolas, Venemaal, Saksamaal ja Suurbritannias ning grupinäitustel nii Euroopas kui ka Ameerikas. Tema töid on ilmunud mainekates väljaannetes nagu The Guardian, The Washington Post ja The New York Times ning ta on pälvinud rahvusvahelisi auhindu, sealhulgas konkurssidelt The Taylor Wessing Photographic Portrait Prize Londonis, LensCulture Exposure Awards Pariisis ja PDN Photo Annual New Yorgis. Kolmel aastal on ta saanud Eesti Pressifotograafide Liidu korraldataval konkursil kategooriavõidu – kahel aastal portreede ja viimati spordi kategoorias.
 
Oma töödes on ta seni keskendunud peamiselt mälu ja identiteedi uurimisele. Sealhulgas on ta uurinud näiteks eestlaste identiteeti seerias “Eesti dokumendid” ja Vao majutuskeskuse elanike suhet neid ümbritseva uue tundmatu keskkonnaga seerias “Varjupaik/Sanctuary”. Näituseprojektide kõrval teeb Birgit kaastööd Eesti ja välismaa väljaannetele ning töötab osaajaga Arvo Pärdi Keskuse arhiivis.
 
#kuidasmekestame fotonäitus on sündinud koostöös Avatud Eesti Fondi, Eesti Koostöö Kogu, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, Eesti Tööandjate Keskliidu, Mainor ASi, TalTechi, Teenusmajanduse Koja, Vabaühenduste Liidu ja mitmete vabatahtlikega. Samal teemal toimusid kogukondlikud arutelud ja ideetalgud üle Eesti. Vaata sündinud ettepanekuid siit: kestame.rahvaalgatus.ee.

< TAGASI