fbpx

Eesti Teaduste Akadeemia meeskoor – Laulud ei lõpe

27.10.2018 - 14:00

Kammersaal

Osta pilet

Eesti Teaduste Akadeemia meeskoori (ETAM-i) 60. juubelikontsert „Laulud ei lõpe“. Kaasa lööb perekond Johansonid. Sel aastal pöörame ETAM-i ajaloos 60. lehekülje tähistades juubelit kontsertidega Paides, Viljandis ja Tallinnas.

 

Pealkirja „Laulud ei lõpe“ kannab meie laulusalves olev rahvalaul, mille on meeskoorile seadnud helilooja Andres Lemba. Sama pealkirja kannab ka kontserdi ajaks valmiv heliplaat.

Rohkem kui poole sajandi jooksul on ETAM-ile isikupäraseks kujunenud ja meile armsaks saanud isamaalisus – hoolime siiralt oma maast ja rahvast ning tunneme nende vastu huvi. See väljendub ka meie juubelikontserdi repertuaaris. Au sees on haritus, vaimsed väärtused ja jätkub ka head huumorit. Kontsert koosneb kahest osast. Esimene pool keskendub isamaale, eesti rahvale, tema saatusele, rõõmudele ja muredele. Emotsionaalselt on kava esimene pool tõsine ja mõtlik, kuid kindlasti mitte kurb. Kõlavad ka mitu uut laulu, teiste seas näiteks Pärt Uusbergi uudisteos „Paekivi laul“, mille helilooja sel aastal meie koorile pühendas.

Kontserdi teises pooles tulevad meile appi eesti folkloori viljelejad: Kärt, Jaak, Ants ja Mart Johanson. Kõlavad armastatud vanad ja uued eesti rahvalaulud, mis jutustavad lugusid eestlusest ja eestlaseks olemisest. Laulude tekstid on humoorika sisuga ja lõbusas võtmes.

Johansonid lõid ETAM-iga kampa põhjusega. Nimelt noorte Johansonide isa Juhan kunagi meie kooris ja ema Mall Eesti Teaduste Akadeemia naiskooris. Võib liialdamata öelda, et perekond Johansonid on mõnes mõttes nii meie mees- kui ka naiskoori kõrval üles kasvanud. Küllap on neil kõigil omad lapsepõlvemälestused kooriproovidest, kontsertidest ja lõbusatest koosviibimistest, kuhu vanemad nad kaasa võtsid.

Nüüd, hulk aega hiljem, saame Johansonidega taas kokku, et pidada maha üks väärikas, ent lõbus juubelikontsert!

Olete oodatud Eesti Teaduste Akadeemia 60. aasta juubelikontserdile:

 

Paide Muusika- ja Teatrimaja 27. oktoobril kell 14

Viljandi Pärimusmuusika Aidas 27. oktoobril kell 19

Tallinnas Mustpeade Maja Valges saalis 3. novembril kell 18

 

Vaata lisa meie kodulehelt www.etam.ee.

< TAGASI