fbpx

PAMTi muusikaõhtu: Andrejs Osokins (LAT) “Kuupaistesonaat”

13.11.2020 - 19:00

väike saal

Osta pilet

Londonis resideeruv ning maailma kontserdilavadel väga nõutud läti pianist Andrejs Osokins esitab Ludwig van Beethoveni kauneimaid klaveripalasid, lisaks tuleb ettekandele Mozarti, Chopini, Schumanni ja Rahmaninovi teosed. Kontsert on pühendatud helilooja 250ndale sünniaastapäevale. Beethoveni elust ja loomingust kõneleb Lisete Velt Klassikaraadiost.
 
Andrejs Osokins (35) on sündinud Riias pianistist isa perre. Ka Osokinsi vend on pianist. Klaveriõpinguid alustas ta 5-aastaselt ning esimese soolokontserdi andis 14-aastaselt. Ta on võitnud mitmeid rahvusvahelisi konkursse Iisraelis, Belgias, Saksamaal ja Prantsusmaal. Osokins on õppinud mainekas Kuninglikus Muusikaakadeemias Inglismaal. 2015. aastal alustasid vennad Osokinsid ning nende isa populaarset Osokinsite Dünastia muusikaprojekti, mille raames anti kontserte täissaalidele üle Läti.
 
Kriitikute hinnangul on tegemist laitmatult stiilse pianistiga. Muusik mängib ka Beethoveni klaverisonaatidest enim tuntud sonaati number 14, mida tuntakse nime “Kuupaistesonaat” all.
 
Kontserdi toob Paidesse Uus Kontsert.
 
NB! Paide Muusika- ja Teatrimajas on tagatud käte desinfitseerimispunktid jalutuskoridorides ning publikuteenindajad kannavad maske.
Palume kõigi turvalisuse huvides ka külastajatel kanda etendusele, kontserdile ja muudele üritustele tulles kaitsemaski, mida saab vajadusel osta meie kassast.

 
 

 

 

< TAGASI