fbpx

HOOVITEATER esitleb: AX-teatri etendus “JUUDAS”

17.08.2019 - 17:00

AX-teatris etenduv “Juudas” viib meid ajas peaaegu 2000 aastat tagasi. Suhted inimeste vahel on aga samad, nagu nüüd. Vahepeal ei oleks maailmas justkui midagi muutunud. Tehnika on veidi arenenud ja mood natukene teine. Alles on magus armastus ning valus kaotus. Me teame täna, kui keeruline võib olla tõe leidmine ning kui lihtne selle kaotamine. Kes ei oleks kuulnud äraostmisest ja reetmisest? On ristilöömist ja süütu vere valamist.
Midagi ei ole muutunud… kõik kordub taas.
Kommentaar kohalikult kriitikult: “Pean tunnistama, et selle raamatu ja sündmuste teemalisele etendusele läksin teatava eelarvamusega. Mõtlesin, et inimesed, kes ise (vähemalt minu teada) n.ö usuinimesed ei ole, ei saa sellest teemast, selle sügavusest ja tegelikult ka määravusest eriti aru, aga ma pettusin positiivselt. Kogu lavastuse kestel oli tunda sügavat teematunnetust ja arusaamist.”

 

Juudas vaatas naist sõnatult. Meie kumbki pole enam endised, mõtles ta. Mineviku mälestused hõljusid nende ümber ja tungisid talle peale. Miski tõmbas teda Jaeli poole, kuid too, mis ennist nende vahel seisis, polnud ikka veel eemaldunud. Nagu vaataksid nad teineteist läbi liniku ja kõneleksid otsekui läbi võrestiku.
AX TEATER esitleb: JUUDAS
Ain Kalmus
dramatiseering Raivo Adlas
kunstnik Ene Luik-Mudist

 

OSALISED:
VARISER, VALVUR – Maire Meerents
Jeesuse POOLEHOIDAJA, Jeesuse JÜNGER – Maie Kivi
VANAMEES, BEN SIRRAH – Jaan Sepp
JUUDAS – Kalle Rajand
JAEL – Marilin Prants
TÜDRUK (noor Jael) – Emma-Mia Kübard
POISS (noor Juudas), NOORUK – Joosep Ristal
JEESUS – Ahti Noor
MAARJA, Jeesuse ema – Katrin Sepp
tema (Maarja) LAPSED – Andreas Noor ja Anna Maria Ristal
OVRA – Sigrid Evisalu
Ülempreester ANNAS – Urmas Meri
Ülempreester KAIVAS – Anto Viigi

 

< TAGASI