fbpx

Arvamusfestival 2020: Philly Joe’s „All Stars live”

14.08.2020 - 22:00

15.08.2020 - 23:30

Paide Vallimägi

Tasuta

Paide Vallimäe kõige kesksemale alale oleme püstitanud festivaliklubi, kus asjalikud arutelud vahelduvad muusika ning muude ettevõtmistega. Klubi on koht, kus nautida puhkehetke ning saada osa diskussioonidest, millest hiljem niikuinii kõik festivalikülastajad räägivad. Näiteks toimub klubis reede õhtul juba traditsiooniline erakondade esimeeste debatt.
 
Kõik reedesed arutelud võtab oma veerandtunnises “Päevakajas” talle omasel moel kokku näitleja Henrik Kalmet. Ta lubab seda teha vähemalt niisama tõsiselt kui Uku Toom.
 
Laupäeva avavad festivaliklubis Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikud. Seekordsel #MEParutelul keskendutakse Johannes Tralla eestvedamisel Euroopa Liidu taaskäivitamise protsessi pärast keerulist koroonaetappi. Sellele järgneb Vikerraadio saate “Rahvateenrid” avalik salvestus, kus vestlevad Mirko Ojakivi, Urmo Soonvald ja Meelis Mandel.
 
Festivali laupäevane finaal ehk viimane arutelu festivaliklubis keskendub teemale vabadus. Suurel teemal on ka väärilised tegijad: vabariigi president, õiguskantsler ning Riigikohtu esimees. Kolme põhiseadusliku institutsiooni juhid arutlevad, kuidas on meie vabadused 30 aastaga realiseerunud, millised vabadused veel ei toimi ning kas meid ähvardab oht kalduda end ise okupeerima ja oma vabadustest loobuma.
 
Muusikaline peaesineja festivaliklubis on tuntud headuses Vaiko Eplik ja Eliit, aga üleüldist meeleolu annab Vallimäel Philly Joe’s ning džässmuusika nii reede kui ka laupäeva õhtul. Ehk ongi džäss hea arutelukultuuri võrdpilt – pandlik ning kohanev erinevate perspektiivide ning käesoleva ajahetkega.
 
Tere tulemast!

< TAGASI