fbpx

Arvamusfestival 2020: Mängufilm „Süsteemi error“ ja arutelu

14.08.2020 - 18:00

Suur saal

Tasuta

Kuidas suhtuvad ühiskonnad autsaideritesse – eriti kui nad on alaealised? Arvamusfestivali raames näitame auhinnatud saksa filmi „Süsteemi error“.
 
Filmile järgneb vestlus ekspertidega. Räägime raskustes olevatest noortest, nende kaasamise
võimalustest ja lastekaitsest.
 
Kiira Gornischeff on ennetustalituse juhataja ohvriabi- ja ennetusteenuste osakonnas Sotsiaalkindlustusametis. Ennetustalitus ühendab endas kõrge riskiga alaealiste abistamisele suunatud teenuseid – mitmedimensiooniline pereteraapia (MDFT), kinnise lasteasutuse teenus (KLAT) ning abivajava lapse sotsiaalse rehabilitatsiooni teenus (SRT). Oma armastuse lapse õiguse vastu sai Kiira töötades MTÜs Lastekaitse Liit ning täna usub, et lahendamatuid olukordi ei ole olemas ja lapse huvides ühiselt pingutades on võimalik leida lapse jaoks parimaid lahendusi.
 
Triinu Oraste on kaks aastat töötanud koolipsühholoogina Paides, kus nõustab nii koolilapsi, nende vanemaid kui ka õpetajaid mõlemas Paide põhikoolis. Tema jaoks on oluline olla osa last toetavast süsteemist ning täie pühendumusega selle nimel töötada.
 
Elise Nikonov on tegelenud viimased 7 aastat erinevate lapse õiguste ja heaolu tagamise teemadega ning on nüüd asunud tööle Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametisse lastekaitse juhtivspetsialistina, et tagada, et Tallinnas laste ja perede jaoks tehtav töö oleks võimalikult tulemuslik. Elise usub, et kõige kesksem asi elus on head inimsuhted, ja nende nimel tuleb kõigil tasanditel – spetsialistide, perede, lastega pidevalt vaeva näha, ning seda vaevanägemist tuleb nautida, saades aina osavamaks enda ja teiste vajaduste märkamises. Lisaks tööle on Elise koos elukaaslasega hoolduspereks ning loodab, et aina rohkem peresid, kes mõtlevad laste kasvatamisest, kaaluks ka varianti pakkuda vanemlikku hoolt lapsele, kes on juba olemas, aga ei saa kasvada oma sünniperes.
 
Filmist:
 
Süsteemi error (Systemsprenger), Saksamaa 2019
Filmi pikkus: 1h 58min
Režissöör: Nora Fingscheidt
Osades: Helena Zengel, Albrecht Schuch, Gabriela Maria Schmeide, Lisa Hagmeister, Melanie Straub, Victoria Trauttmansdorff, Maryam Zaree, Tedros Teclebrhan
 
Saksamaa kandidaat Oscarile rahvusvaheliste filmide kategoorias alustas oma võistlusteed tänavusel Berlinalel, kus ohjeldamatu energiaga tüdruk vallutas kinoekraanil publiku tormina. 9-aastane Benni on vihane kõurikuplika, kes ajab kõik oma lähedased hulluks. Kuhu Benni ka satub, ta visatakse igalt poolt välja. Lastekaitsel on selliste laste kohta oma nimetus: Systemsprenger. Benni tahab elada kodus oma ema juures, aga isegi tema lihane ema kardab teda. Kas viharavi spetsialist Micha suudab tüdrukut taltsutada?
 
Režissöör Nora Fingscheidt üllatab ehedusega ning ületab psühholoogilise uurimuse piire, luues erksa ja tundeküllase filmi.
 

 
Auhinnad:
 
Saksa filmiauhind 2019
Hõbekaru, Berlinale 2019
Parim režissöör, Sofia filmifestival 2019
Peaauhind „Fliegender Ochse“
DEFA auhind „Parim režissöör“
FIPRESCI auhind
Parim muusika- ja helikujundus, Schwerini filmifestival 2019

< TAGASI