fbpx

Ants Viidalepp 100. Raamatu “Viidalepa vested” esitlus

16.01.2021 - 13:00

Väike saal

Tasuta

6. jaanuaril 2021 möödus 100 aastat Paidest pärit hinnatuima raamatute illustraatori ja maalikunstniku Ants Viidalepa sünnist. Järvamaa kultuuri teabetoa eestvedaja Tiiu Saarist on selleks puhuks koostanud raamatu “Viidalepa vested”, mida esitletakse laupäeval, 16.jaanuaril kell 13.00 Paide Muusika- ja Teatrimaja väikeses saalis.
 
Raamat koosneb Ants Viidalepa mälestustest, mis on salvestatud aastatel 1994-1995 kunstniku Tallinna ateljees ning digitaliseeritud ja paberile pandud aastail 2015–2020. Esmakordselt on avalikkuse ees ka Ants Viidalepa maali „Paide laadad“ saamislugu, millele on jäädvustatud kunstniku lapsepõlve mälestused. Raamat koosneb 21st erinevast peatükist, mida ilmestavad maalide ja raamatute illustratsioonide fotod ning perepildid.
 
Trükises on 176 lehekülge. Raamatu trükkis kirjastus Akriibia, korrektuuri tegi Järvamaa juurtega Urve Buschmann ning kujundas Helje Eelma. Raamat on müügil esitlushinnaga 22 €, kohapealt ostes on vajalik sularaha. Edaspidi saab teost osta ka Paide Muusika- ja Teatrimajast.
 
Raamatu esitlusel näeb Viidalepa maali “Paide laadad”, mis igapäevaselt asub Paide raekojas. Kuulata saab Viidalepa tütre Maria muusikust abikaasa loodud Paidele pühendatud klaveripala ning esinevad Keitlin Jüristo PAMTi muusikastuudiost ning Risto Iljas klaveril.
 
Oodatud on kõik Ants Viidalepa elust ja tegevusest huvitatud inimesed.
 
Üritus on tasuta.
 

< TAGASI