fbpx

André Perlsteini fotonäitus “Prantsuse kinolegendid”

11.08.2022 - 07.10.2022

Paide Muusika- ja Teatrimaja jalutuskoridorid

Tasuta

André Perlstein on pressifotograaf, kes on alati armastanud filmimaailma – ja filmimaailm armastab teda vastu. Režissöörid veensid teda võtteplatsile jääma – nagu Jean-Pierre Melville „Punase ringi” võtetel –, hinnates tema silma ja annet. Ta sai harukordseid kaadreid näitlejatest – Alain Delonist Yves Montand’ini, Isabelle Adjanist Katharine Hepburnini – kellest ta oskab jutustada samasuguse unustamatu kaasahaaravusega, nagu olid unustamatud need kohtumised ise.
 
Ajakirjade Le Point, L’Express ja Elle piltnikuna tegi ta koostööd oma noorusaja režissööride-näitlejate koorekihiga, aga ka moe- ja muusikamaailma suurkujudega nii Prantsusmaalt kui võõrsilt. Ta talletas igavikku Yves Saint Laurent’i ja Karl Lagerfeldi moedefileed, muusikud Miles Davise ja Johnny Hallyday, kimonosse mähkunud kelmika Serge Gainsbourg’i, tööhoos Claude Lelouchi, väärika Charlie Chaplini, noorukese Isabelle Adjani, filmi „Franz” võtete ajal rannal silkava Jacques Breli, ilma prillideta Jean-Pierre Melville’i, sigarit pahviva filosoofi Roland Barthes’i ja auto roolis Jean-Louis Trintignant’i.
 
Näituse on Paide Muusika- ja Teatrimajja Avatud Galeriisse toonud Prantsuse Instituut Eestis.
 
Avatud Galeriid saab külastada tööpäeviti kell 9-17. Palume siseneda valvelaua uksest. Näitus on avatud ka sündmuste toimumise ajal.
 
Näitus jääb avatuks 7. oktoobrini 2022.

< TAGASI